Jump to content

elaborat


tedji

Preporučene objave

pozdrav svima. nekaj me zanima. radi se o zgradi i njenim spremištima u dvorištu zgrade. spremišta je investitor spojio u stan koji naravno ne postoji u zemljišnim knjigama. kompenzirao ih je s osobom A za neke poslove (navodno postoji ugovor o tome?!). no, po etažnom elaboratu ta spremišta pripadaju jednom stanu u zgradi u vlasništvu osobe B (kojoj u kupoprodajnom ugovoru ne piše da kupuje i ta spremišta nego samo stan). mene muči čija su to spremišta? može li osoba B potjerati osobu A iz njih na temelju elaborata? što se uopće može?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima. nekaj me zanima. radi se o zgradi i njenim spremištima u dvorištu zgrade. spremišta je investitor spojio u stan koji naravno ne postoji u zemljišnim knjigama. kompenzirao ih je s osobom A za neke poslove (navodno postoji ugovor o tome?!). no, po etažnom elaboratu ta spremišta pripadaju jednom stanu u zgradi u vlasništvu osobe B (kojoj u kupoprodajnom ugovoru ne piše da kupuje i ta spremišta nego samo stan). mene muči čija su to spremišta? može li osoba B potjerati osobu A iz njih na temelju elaborata? što se uopće može?

 

 

Pretpostavljamo da se ovdje radi o etažnom elaboratu?!

Da li je sproveden u Zemljišne knjige?

Pretpostavljam da je ako se radi o etažnom elaboratu imate i raspodijelu posebnih dijelova u zgradi?

Etažni elaborat moraju potpisati svi vlasnici u zgradi!

Pazite,ako se radi o nelegalnom izgrađenoh zgradi,za koju je potrebna legalizacija tada niste dužni dati svoj potpis na etažni elaborat nego se morate dogovoriti sa ostalim vlasnicima.

Vi ste osoba B??

Dajte,malo više napišite..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija