Jump to content

vozacka i dozvola


pifacox

Preporučene objave

17.8. me policija zaustavila nekih ~150m od kuce na skuteru (registriran je). nemam vozacku i nisam imao kacigu. zapisali su mi podatke (nisam imao osobnu ni bilo koji drugi dokument) i rekli da ce mi poslat kucnu adresu. nisam potpisivao nista i nisam dobio uplatnicu.

evo danas je 22.8. i nista mi nije doslo. da li postoji sansa da mi uopce ne dodje kazna posto se to nekoliko puta dogodilo drugim ljudima koje provjereno znam?

 

neznam da li se imam pravo zaliti posto sam prije 3 godine kao maloljetnik imao jednu tezu prometnu nesrecu sa istim skuterom, da li mogu traziti smanjenje kazne ili zamjenu za drustveni rad (tad sam dobio samo rad, bez novcane kazne)?

 

edit: nisam napisao da sam prvi put imao <18god. sad sam punoljetan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rano je pričati o žalbi, kada vam, kako kažete ništa nije došlo.

Napisli ste: "...nemam vozačku i niti sam imao kacigu ......nisam imao kod sebe osobnu ni bilo koji drugi dokument"....

Ovo za kacigu je jasno tu je kazna 1.000,00 kn.

Ali ovo "....nemam vozačku...." može imati više značenja, jer jedna je sankcija ako uopće niste stekli pravo na upravljanje motornim vozilima u prometu na cesti, odnosno nemate uopće položen vozački ispit bilo koje kategorije (za to je kazna od 5.000 do 15.000 kn), druga ako ste upravljali onom kategorijom vozila, koja nije upisana u vašu vozačku doozvolu (2.000 kn), a treća ako niste ima vozačku dozvolu kod sebe (300 kn).

Što se tiče osobne, ako vas budu teretili i za to što je niste imali kod sebe, kazna je 100 kn.

Sud može sve kazniti ublažiti najviše do 1/3 propisanog posebnog minimuma novčane kazne, ali i ne mora.....ovisi....., pogotovo što ste već kažnjavani.

To što ste imali težu prometnu nesreću sa istim skuterom nije smetnja pisanju eventualne žalbe.

U žalbi možete pisati sve što smatrate da će pomoći ublažavanju kazne.

Što se tiče zamjene novčane kazne radoom za opće dobro, sud može odobriti, ako to ocijeni opravdanim s obzirom na težinu prekršaja i visinu neplaćene novčane kazne, opet kažem, može......., ali i nemora.....(ali o tom, potom).

Ne preostajem vam ništa drugo nego čekati, od kada ste zaustavljeni prošlo je tek 5 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija