Jump to content

Mijenjanje zemljišta


mira88

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

 

Evo problem je taj da je moj djed pred nekih 30-40-ak godina za vrijeme bivše Juge mijenjao manje komade zemlje sa određenim osobama da bi dobio zemlju na drugom posjedu od nekih 2000 kvadratnih metara.

Dakle neki od tih ljudi s kojima je mijenjana zemlja su umrli ili zive vani, da još dodam djed ima neke interne ugovore(potpise s obje strane) ali nema od svih parcela na toj većoj površini nego se to valjda usmeno dogovorilo !

Molio bih nekoga da mi pojasni kakva je procedura i što moram činiti dalje.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,navodite da imate neki ugovor ali sumnjate u njegovu valjanost,nadalje kazete da se isti taj ugovor (valjan ili ne)neodnosi na sve nekretnine...Ako je vas djed bio u posjedu istih nekretnina toliki niz godina,na istima vrsio fakticku vlast,ulagao sredstva i trud,a pri tome nije bilo sporova sa knjiznim vlasnicima,onda je na istim nekretninama stekao stvarno pravo vlasnistva originiranim nacinom stjecanja(dosjeloscu ili odrzajem),ali se to pravo mora deklarisat kroz parnicu,nakon cega bi se izvrsila uknjizba.,mozda cak da bi se moglo pokusat i preko PIP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,navodite da imate neki ugovor ali sumnjate u njegovu valjanost,nadalje kazete da se isti taj ugovor (valjan ili ne)neodnosi na sve nekretnine...Ako je vas djed bio u posjedu istih nekretnina toliki niz godina,na istima vrsio fakticku vlast,ulagao sredstva i trud,a pri tome nije bilo sporova sa knjiznim vlasnicima,onda je na istim nekretninama stekao stvarno pravo vlasnistva originiranim nacinom stjecanja(dosjeloscu ili odrzajem),ali se to pravo mora deklarisat kroz parnicu,nakon cega bi se izvrsila uknjizba.,mozda cak da bi se moglo pokusat i preko PIP-a.

 

Na toj parceli koja je poljoprivredno zemljiste ima 10-ak bivših vlasnika, dakle moj djed i otac trenutno uzgajaju masline i smokve i nije bilo nikakvih sporova sa knjiznim vlasnicima.

Dakle po vašem on bi se trebao parničiti sa knjiznim vlasnicima(prethodnim vlasnicima)? Što ako se netko od njih pobuni i želi svoju parcelu natrag, te što bi se dogodilo ako se niti jedan vlasnik ne odazove na parničenje? Znate mozda koliko ta procedura traje vremenski i koliko novaca otprilike treba za takvo nešto?

Oprostite mozda sam nesto krivo napisao ali svaka pomoć i savjet su dobrodošli.

 

Hvala Vam puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,koliko god da traje proces,vi to morate jednom rijesiti jer je to u vasem interesu,svaka parnica je prica za sebe pa tako i duzina trajanja.U troskove postupka nebi ulazio,jer zavisi puno toga..Tuzeni bi bili osobe koje su upisane u gruntovnici kao vlasnici a ne bivsi vlasnici,jer se uknjizba moze provesti samo protiv upisanih osoba.Ako niko od tuzenih neodgovori na tuzbu,a sud utvrdi da je tuzbeni zahtjev opravdan,bice donesena presuda zbog ogluhe,a sve da se neko i pobuni,mislim da su s tim zakasnili,pravo vlasnistva dosjeloscu se stjece po sili zakona..Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija