Jump to content

Prodaja proizvoda u inozemstvo preko interneta


tatamatarata

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

napravio sam stolnu igru (poput igara Riziko, Monopoly, i sl.) koju planiram proizvoditi u stanu i prodavati iskljucivo putem interneta.

 

Iz Hitro.hr su mi odgovorili da je potrebno otvoriti obrt a upisuje se djelatnosti 47.91 Trgovina na malo preko pošte putem interneta.

 

Za proizvodnju je potrebno samo racunalo i printer i to bi obavljao u stanu roditelja... iz Hitro.hr-a sam takodjer dobio odgovor da mi je potrebna suglasnost vlasnika stana (roditelja) za obavljanje obrta na toj adresi.

 

Imam jos par pitanja pa bi zamolio odgovore od kolega forumasa koji su upoznati s tematikom:

 

1) stalno sam zaposlen u jednoj privatnoj tvrtci sa ugovorom na neodredjeno te mi poslodavac placa sve doprinose... da li, u slucaju da otvorim obrt, iz tog otvaranja proizlaze bilo kakve moje obveze prema drzavi (mirovinsko, zdravstveno) ili je dovoljno to sto mi postojeci poslodavac vec uplacuje?

 

2) da li je potrebno imati skladiste? ... posto se proizvod izradjuje odmah nakon narudzbe i salje postom narucitelju.

 

3) proizvod namjeravam prodavati iskljucivo inozemnim privatnim osobama ... na koji nacin se legalno moze organiziranje placanja? Razmisljao sam o PayPal-u kao jednom od najrasirenijih nacina placanja... pa me zanima da li je taj oblik placanja podrzan u RH, koji je postupak (uplata kupca (u stranoj valuti), izdavanje racuna, placanje poreza, carina i sl.). Ako nije, postoji li neki drugi nacin kako organizirati placanje.

 

4) na koje obveze i troskove mogu racunati nakon otvaranja obrta? postoje li neki fiksni mjesecni izdaci?

 

5) na koji nacin se mogu voditi knjige? prosjecni troskovi ukoliko je potrebno angazirati strucnu osobu.

 

unaprijed zahvaljujem na odgovorima :)

 

lp,

Neven

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija