Jump to content

Dječja štednja !?!?


strasilo

Preporučene objave

Ako sam promašio mjesto za ovu temu, molio bih da mi se ne uzme za zlo jer nisam siguran gdje bih ovo pitao !

 

Imam dvoje djece iz prvog braka koji su zakonski "pripali" meni....

 

Ponovno sam se oženio i imam još jedno dijete s drugom suprugom i svi zajedno živimo u sretnoj zajednici...

 

U petom mjesecu 2010 godine smo svim klincima otvorili dječju štednju (konkretno u Hypo banci) gdje sam ja nosilac, a supruga opunomoćenik i sukladno s mogućnostima im supruga i ja uplaćujemo novce na tu štednju.

 

Prije otprilike 4-5 mjeseci sam imao poziv iz banke vezano za štednju dvoje djece iz prvog braka da bi se u banku trebao donijeti nekakv "dokaz" da je moja sadašnja supruga ujedno i staratelj za moju djecu iz prvog braka, na što sam ja odnio vjenčani list iz kojeg se vidi da smo supruga i ja u braku i rješenje suda i centra za socijalnu skrb gdje se vidi da su djeca zakonski "pripala" meni. I na tome se sve završilo.

 

Danas moja supruga odlazi u banku kako bi klincima uplatila novce na račun, no tamo ju dočeka vrlo neugodna situacija.

 

U njihovom (Hypo banka) sistemu se moja supruga više NE vodi kao opunomoćenik, iako na zadnjoj stranici štedne knjižice piše da je opunomoćenik i to je ovjereno od strane te iste banke i konkretne poslovnice, te ju je djelatnica na šalteru nemalo izvrijeđala po tom pitanju... i rekla kako mora donijeti "potvrdu" (šta god to značilo) od centra za socijalnu skrb gdje piše da supruga ima pravo raspolagati sa sredstvima na dječjoj štednji.

 

U centru za socijanu skrb sam dobio informaciju da nemaju pojma o čemu djelatnica na šalteru banke priča, te da se centar za socijalnu skrb mora jedino kontaktirati po pitanju dječje štednje ukoliko se podiže svote veća od zakonom propisane.... te da je prije određenog vremena (više od godinu dana) došlo do promjena u zakonu vezano za skrbništvo i da bi moja supruga sad ustvari trebala posvojiti moju djecu iz prvog braka kako bi se ostvarila neka prava, ali u to ne ulazi i pravo na punomoć kod dječje štednje.....

 

I još da se osvrnem na samu banku.... Po njihovim "pravilima" bivša supruga ima veća prava na dječju štednju (na šta se odnosi i podizanje novaca) djece, a da nije uplatila niti kune na taj račun, dok sadašnja supruga koja se na sve moguće načine brine za djecu nema apsolutno nikakva prava na dječju štednju koju je praktički ona i otvorila...

 

Molio bih vas za savjet vezano za ovo jer sam korak od toga da zatvorim sve dječje štednje koje imam....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

okvirni odgovor :

napravi onako kako si napisao; te da je......

stavi na stranu sad moralnost, ali zasto bi trebalo znaciti da 2 zena, mora brinuti o djeci neke 3. osobe ?, to nisu njezina djeca. Da li je ona posvojila tu djecu ? nije, u cemu je problem ? sve je u redu sto si napisao....

 

p.s. odi u poslovnicu i trazi šefa poslovnice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija