Jump to content

Stan lijevo ili desno?


anonimno

Preporučene objave

Zna li mozda netko kako se određuje je li stan na katu lijevo ili desno?

Kupila bih stan za kojeg u VL piše da je stan broj 3. na III. katu desno ali stan se nalazi lijevo i to gledajući s ulazne strane i gledajući u odnosu na stepenice. U svim ugovorima o kuporodaji i sl. piše- desno.

Pretpostavljam da je to greška koju nije nitko primjetio i prenosi se godinama, međutim, zanima me kako utvrditi je li greška i kako ju ispraviti.Gdje uopće mogu vidjeti koji je stan broj 3?

Baš i ne bih kupovala stan lijevo za kojeg u VL piše da je desno.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

napisano u prethodna dva posta je definitivno točno. Oznake "lijevo", "desno", "ravno", "poluravno" i tome slično su u krajnjoj liniji potpuno proizvoljne (kao i brojčane oznake, ili kao, što sam imao prilike vidjeti, oznake stanova: "safir", "dijamant" itd.).

Jedino pouzdano je provjeriti oznake u elaboratu etažiranja (ukoliko postoji - a vjerojatno postoji).

Naime, u nekim su slučajevima stanovi u zemljišnoj knjizi upisani temeljem izuzimanja od nacionalizacije (dakle bez provedenog etažiranja), ali u tim slučajevima su najčešće opisani samo sobnošću, katom i "pozicijom" ("desno", "lijevo"), bez površine, a u principu i bez neke dodatne oznake (kao što je br. 3 u konkretnom slučaju).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 13 godina kasnije...
, Anonimno je napisao:

Zna li mozda netko kako se određuje je li stan na katu lijevo ili desno?

Kupila bih stan za kojeg u VL piše da je stan broj 3. na III. katu desno ali stan se nalazi lijevo i to gledajući s ulazne strane i gledajući u odnosu na stepenice. U svim ugovorima o kuporodaji i sl. piše- desno.

Pretpostavljam da je to greška koju nije nitko primjetio i prenosi se godinama, međutim, zanima me kako utvrditi je li greška i kako ju ispraviti.Gdje uopće mogu vidjeti koji je stan broj 3?

Baš i ne bih kupovala stan lijevo za kojeg u VL piše da je desno.

 

Hvala.

Postovani, 

Mozete li mi javiti kako ste i ako ste rijesili ovo pitanje, kojoj instituciji se obratiti  imamo identičnu situaciju. 

Unaprijed hvala

uređeno: od Kkss
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija