Jump to content

Upis vlasništva nad nekretninom


gorjana

Preporučene objave

Postovana,na koga je upisana kuca,ko je istu gradio i na kojem osnovu je usao u posjed drzavnog zemljista.Pozdrav

 

Kuca je gradjena prije sto godina,moj djed je tu zivio,a moj otac ostao da zivi stvorio obitelj i nastavio da gradi istu kucu.Pitanje kuce nikad nije regulirano u zemljisnim knjigama.

Moj otac bi to htjeo sad da zavrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,znaci da kuca nije legalizovana,bar sam takvog misljenja,ako je izgradjena prije toliko godina onda se stjecu uvjeti za legalizaciju po sili zakona,sto bi morali dobiti napismeno od strane nadlezne institucije.Članak 153. Zakona o vlasnistvu i dr.stvarnim pravima propisuje,ako je vlasnik zemljišta znao za građenje, a nije bez odgode zabranio daljnju gradnju poštenom graditelju, zemljišna čestica sa zgradom koja je na njoj izgrađena pripada graditelju, a prijašnji vlasnik zemljišta ima samo pravo zahtijevati naknadu tržišne vrijednosti zemljišta..Ovo je iskljucivo moje subjektivno misljenje,i bez provjere navoda,nemozete se na isto pozivati u rjesavanju vaseg pravnog interesa.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija