Jump to content

što napraviti,kome se obratiti??'


gabi10

Preporučene objave

Zivjela sam u vanbracnoj zajednici u kojoj se rodilo dijete,zivjeli smo kod mojih roditelja i na njihovoj grbaci!

Ja i moje djete smo i dalje kod njih.

Odnos nam se na zalost od samog pocetka temeljio na lazima s njegove strane,kad sam ostala trudna saznala sam da ima jos jedno djete,sad je izgubio skrb nad njim i njegovi vec neko vrijeme placaju alimentaciju umjesto njega!

Pije nekakve tablete za ljecenje od ovisnosti,kocka,opija se, sve sta zaradi preko sezone potrosi na svoje poroke a ja i moji brinemo za djete!

Prije dva mjeseca sam odlucila tome stati na kraj i rekla mu da ode sad je kod svojih, mama mu je 2 puta zvala pitat kako je unuka (on nikako),a prvi put da vidi sta je bilo jer im je on kao i uvjek lagao!

Ja sam mu poslala sms da ima djetetovu stednju i da uplati nesto za nju ali se na to ocito oglusio i sad me zanima posto nismo bili u braku sto ja moram napravi?

Kakva su moja prava i prava mog djeteta jer zivimo u malom mjestu i tu se nemam kome obratit za savjet i pomoc!?

Mogu li traziti puno skrbnistvom nad djetetom sobzirom da mu je takvo jedno vec oduzeto?

Koliko traju ti pravni postupci jer sam sa otoka pa cu morat zbog toga putovat na kopno?

Kadam se da ce mi netko znati dati savjet sto i kako da sad napravim da se izborim za svoje djete i njezina prava!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite se nadleznom czss-u. Zatim podignite tuzbu za ostvarivanje alimentacije. Czss bi trebao iznijeti svoje misljenje o situacijii, je li otac recimo negativno utjece na dijete, je li se sposoban brinuti za dijete, tih par vikenda koje bi ona nakon sudske odluke eventualno provodila kod njega i sl. Dijete ima pravo na oba roditelja te nije nuzno da ce se njemu srozati "ugled" kod institucija zato sto se o prvom djetetu nije dovoljno brinuo, ali to mu definitivno ne ide u korist. Iako mislim da Vam nije potrebno brinuti oko skrbnistva, cisto iz razloga sto otac ocito niti nema prevelikog interesa sudjelovati u djetetovom odgoju, usredotocite se na alimentaciju nadajuci se da ce je moci placati. Postupci su dugi tako da se ne nadajte jako brzom rjesenju, no oni ne moraju nuzno biti takvi ako su stranke spremne na suradnju i dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru najveci je problem sto meni Czss nije blizu moram otputovati sa otoka pa zato nikako da odem.

Nadam se da ce se sve srediti ako netko ima slican slucaj ili nekakav savjet da mi pise i svima vam unaprijed hvala!

 

 

Ja imam slican slucaj vasem i prosla sam skrbnistvo i alimentaciju. Nemorate nigdje putovati sa otoka i ja sam sa otoka. Mogu vam pomoci napisati tuzbu jer vam za to netreba odvjetnik. Javite se u pp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija