Jump to content

Ukidanje mirovina HVO


Udovica54

Preporučene objave

Pozdrav svim braniteljima,

 

molila bih sve pravnike i one koji dobro poznaju zakon da mi odgovore na pitanje.

 

Posljednjih dana se pominju neke tuzbe HVO prema RH i radi toga je sinoc u dnevniku ministar Matic najavio izmjene ugovora o HVO pravima i govorio kako mogu da nasta ostave na ulici i ukinu nam mirovine.

 

Zanima me da li drzava moze da ukine moju mirovinu koju sam ostvarima 1997. godine kao udovica stradalnika HVO, dobila novo rjesenje prema novom zakonu i prema ugovoru, da li drzava moze ukinuti stecenu mirovinu?

 

Molila bi za odgovor, to nam je sve sto imamo, dijeca ne rade godinama posla nema, obolilo se, krediti...

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogrešno ste shvatili ono što ste čuli, vidjeli ili pročitali.

Mirovine nisu upitne (možda će i biti kao i sve druge) ali radi se o invalidninama.

 

Invalidnina nije isto što je i mirovina.

 

Nema "opasnosti" glede Vaše mirovine, a kad dođe rezanje, rezat će svim braniteljima, dragovoljcima, HRVI .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

 

Gledali smo dnevnik i ministra Matica, govorio je nesto kako nas nece ostavit na ulici i mozda sklopiti novi ugovor sa Bosnom o pravima HVO pa smo se zabrinuli da bi nam mogli ukinuti ili prepoloviti mirovine ili ukinuti mirovine a dati neke naknade...

 

Zanima me samo jedno nevezano za situaciju sada, da li vlada ako nekad pozeli moze da ukine mirovine HVO iako su rijesene prije 15 godina i potvrdjene ugovorom iz 2006.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možemo znati unaprijed, ali ako prijedolizi kojekakvih zakona prođu u Saboru, može biti svašta.

 

Nitko nije "siguran".

 

Zakoni se mijenjaju............

 

Za sada, - nije dobro- ne samo za branitelje nego i ostalu populaciju

 

Kao što i sami vidite, situacija na cijeloj zemaljskoj kugli nije dobra, a Europa je dobila i packe o MMF-a.

 

Vidjet ćemo.... Tema nije za ovaj forum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji je to period kada si bio na bojištu, gdje si bio, koliko si vremena bio na bojištu, da li si otišao sa bojišta (zbrisao) iz postrijbe.............

 

Moraš malo više napisati.. ;-)

 

A i koja prava bi htio da ostvariš?

 

Imaš li dokumentaciju da si sudjelovao u ratu, tj, bilo kakvu dokumentaciju vezano za rat, medicinsku dokumentaciju ako si bio ranjen ili obolio od nekakve bolesti koja je povezana sa aktivnostima vezana za ratne događaje..........?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji je to period kada si bio na bojištu, gdje si bio, koliko si vremena bio na bojištu, da li si otišao sa bojišta (zbrisao) iz postrijbe.............

 

Moraš malo više napisati.. ;-)

 

A i koja prava bi htio da ostvariš?

 

Imaš li dokumentaciju da si sudjelovao u ratu, tj, bilo kakvu dokumentaciju vezano za rat, medicinsku dokumentaciju ako si bio ranjen ili obolio od nekakve bolesti koja je povezana sa aktivnostima vezana za ratne događaje..........?

 

Čemu ovako žestoki napad na Pegulu?

Pogotovo ovaj dio da li "zbrisao" ?!?!

 

Pitanje koje je Pegula postavio sasvim je na mjestu.

Pripadnici HVO-a primaju 2 mirovine. I iz Hrvatske ali i onu iz BiH.

 

Zašto naši dečki koji su se borili u i u Hrvatskoj i u BiH nemaju pravo primati dvije mirovine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac,

ja sam u obranu svoje države krenuo samo zbog jedne stvari. Osloboditi je od agresora. Nisam dezerter, niti sam ikada pomišljao na takvo nešto. Mnogi suborci su skončali u BiH. Njihove majke i supruge imaju mirovinu, ali postavljam pitanje, postoji li mogućnost da te žene dobiju mirovinu i od BiH, i to iz jednostavnog razloga. Njihovi sinovi, očevi su branili Bosnu od agresora. Dokumentaciju o sudjelovanju u ratu imam. Medicinsku dokumentaciju da imam PTSP nemam, niti mi je potrebna. Ranjen na sreću nisam. Hvala Bogu, živ sam.

I ono najvažnije, želim da se popis branitelja objavi što je moguće prije. Ne sramim se što će se i moje ime naći na popisu, ali vjerujem da će se otkriti velik broj onih koji su ratovali po Austriji, Sloveniji i Njemačkoj, a odlokivani su za hrabrost, usto boluju od PTSP-a.

Lijep pozdrav tebi i svima koji razmišljaju poput tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam pojma o čemu razmišljaš ali ja sam ti napisao deicdiran (ili ako hoćeš-da tako kažem precizan) odgovor.

 

A ona moja poštapalica tj. riječ "zbrisao" nije bila zlonamjerna nego riječ koja se koristi kroz šalu-zafrkanciju.

 

A naš korisnik sa nickom "slikar" je nešto pogrešno shvatio i naravno, tko to zna što se njemu nije svidjelo palo i mu je na pamet da nešto napiše, tj. ubaci kost.

 

Drugi puta slikar kad bude nešto čitao, ako ne može od prve razumjeti ono što je napisano, neka pročita nekoliko puta.

 

A i ti, nemoj biti podvodljiv i čitati kojekakve postove i navlačiti se na nešto što nema nikakvog smisla tj. pokušaje nekih korisnika koji su pogrešno shvatili tekstove i na žalost, pogrešno i odgovorili na iste.

 

Pozdrav i tebi (ništa ti nisam zlonamjerno napisao) i slikaru, a temu zaključavam !

a060.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija