Jump to content

koliko dugo me poslodavac može držati neplaćeno


dmedts

Preporučene objave

hvala na odgovoru,sporazumni raskid ne dolazi u obzir,a kako postići da ostvarim svoja prava,firma mi je pred raspadom i meni je u interesu da me što prije pošalje na biro da primam kakvu takvu naknadu dok se ne snađem,imam 4 djece,kredit za stan,i neznam kako da osim na ružan način ostvarim to da me moj gazda pošalje na biro ,ja sam mislio da možda postoji neki zakon ako firma ne posluje iradnici ne primaju plaće,koliko dugo gazda može tako držati firmu,šta on ima od toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
hvala na odgovoru,sporazumni raskid ne dolazi u obzir,a kako postići da ostvarim svoja prava,firma mi je pred raspadom i meni je u interesu da me što prije pošalje na biro da primam kakvu takvu naknadu dok se ne snađem,imam 4 djece,kredit za stan,i neznam kako da osim na ružan način ostvarim to da me moj gazda pošalje na biro ,ja sam mislio da možda postoji neki zakon ako firma ne posluje iradnici ne primaju plaće,koliko dugo gazda može tako držati firmu,šta on ima od toga

Pošalji zahtjev za zaštitu prava poslaodavcu, obavezno s povratnicom, da znaš je li dobio ili nije.

To je koliko sam vidio osnova za sva daljnja potraživanja.

Onda možeš dati izvanredni otkaz zbog neisplate plaća, ali moraš u otkazu navesti da je zbog neisplate plaća i onda ostvaruješ pravo na naknadu s burze.

Nemoj me pitati za primjere zahtjeva za zaštitu prava i izvanrednog otkaza jer ih i ja tražim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija