Jump to content

Pravo doživotnog uživanja ili oporuka?


secretpride

Preporučene objave

Molim pomoć

Nakon smrti oca,temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju postao sam vlasnik nekretnine u kojoj je i dalje ostala živjeti moja majka.Kako ju umiriti da pod stare dane neće "ostati na cesti" jer kako sam brinuo o ocu naravno da ću i dalje nastaviti brinuti i o njoj i o nekretnini kao i do sada?Ne znam da li se knjiženjem prava doživotnog uživanja sprječava ev.prodaja nekretnine ,ili da joj oporučno uredim da u slučaju da se meni nešto dogodi (to ju najviše muči) ona ima to pravo.Napominjem da su odnosi između nas do sada bili dobri,ali sve te sumnje iznenada malo zbunjuju.

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć

Nakon smrti oca,temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju postao sam vlasnik nekretnine u kojoj je i dalje ostala živjeti moja majka.Kako ju umiriti da pod stare dane neće "ostati na cesti" jer kako sam brinuo o ocu naravno da ću i dalje nastaviti brinuti i o njoj i o nekretnini kao i do sada?Ne znam da li se knjiženjem prava doživotnog uživanja sprječava ev.prodaja nekretnine ,ili da joj oporučno uredim da u slučaju da se meni nešto dogodi (to ju najviše muči) ona ima to pravo.Napominjem da su odnosi između nas do sada bili dobri,ali sve te sumnje iznenada malo zbunjuju.

Hvala puno.

 

Najbolja opcija je da majci omogućite upis prava stanovanja na teret vaše kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,upisom dozivotnog ploduzivanja u korist neke osobe se nesprijecava prodaja nekretnine,ali isto predstavlja teret nekretnine,sto znaci da bi kupac tako opterecene nekretnine,morao i dalje da trpi izvrseni upis prava sluznosti,te je stoga ocigledno da bi svako ako imalo ima pameti odustao od sklapanja kupoprodaje.Postoji i nacin da to rijesite Legatom,ako je vasa majka u tolikom strahu da bi se vama moglo nedajboze nesto desiti.Pozdrav..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija