Jump to content

prava radnika


vucko

Preporučene objave

Poštovani,

 

Radim u ustanovi 10 godina na neodređeno vrijeme.

Ustanova se spori na arbitražnom sudu.

Sada odvjetnik koji nas zastupa šalje prijedlog za ovrhu, ja sam djelatnik koji nije dobio plaću, odvjetnik će mi zarobiti sredstva koja su uplaćena za moje redovno financiranje, odvjetnik me zna da sam jedini djelatnik koji je ostao raditi i da je jedini način na koji da dobijem plaću taj da ustanova njen račun nije blokiran .

Tko ima prijoritet ja kao djelatnik ili on kao odvjetnik ?

Kako se zaštititi ?

Što ako ne budem mogla doći do plaća radi blokade i praznog žiro računa kakav je onda daljnji postupak ? Moraju li mi u slučaju otkaza isplatiti otpremninu obzriom na staž od 10 godina neprekidnog rada u ustanovi ?

Ako mogu još nadodati da li postoji mogućnost povrijede na radu obzirom da je odvjetnik koji me poznaje kao djelatnika bio svjestan da će blokadom mi oduzeti isplatu plaća ? Mogu li ja tužiti odvjetnika ?

 

Unaprijed zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

odvjetnik nije naplatio svoju tražbinu i radi toga je pokrenuta prisilna naplata koja se prioritetno izvršava.

Sada ste Vi u istoj situaciji i ako se loša situacija nastavi preostaje Vam pokretanje ovrhe, uz napomenu kako za dugove ustanove (kao i za eventualnu otpremninu na koju imate pravo) odgovara osnivač.

Osim poslodavca nitko nije odgovoran za neisplatu plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija