Jump to content

osvrt na jućerašnji upit


buki79

Preporučene objave

nisam u potpunosti shvatio onaj dio odgovora gdje navodite da su plodouživanje i doživotno uzdržavanje dva razlićita pravna pojma no knjižno terete nekretninu,to jest razumijem da će to biti upisano kao teret,no osim toga nikakvih drugih obaveza nemam prema ocu s pravne strane gledano,zar ne ili...

i ako bi mi mogli objasniti onako laićki sta je to paulijanska tužba. htio bi naglasiti da taj darovni ugovor moga oca nije napravljen iz razloga izbjegavanja naplate poreza,nego je to bila želja bake koju su dogovorno stric,bratić i moj otac proveli na ostavini,jer to je bio jedini naćin da ja to nasljedim jer oporuka nije postojala barem pisana,a ona usmena nije pravovaljana jer nije napravljena po zakonskoj proceduri. još jednom zahvaljujem. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,vasa baka je imala zelju da vi dobijete dio njene imovine,kako to nije bilo moguce nasljedjivanjem,onda je mogla na vas prenijeti pravo vlasnistva konkretne nekretnine,na nacin da sklopite ugovor o poklonu,medjutim doveli ste scenarij da otac nasljedjeno prenosi vlasnistvo na vas,u situaciji kad je u dugovima za koje ste i vi sami znali,pruzajuci vjerovniku mogucnost da takav pravni posao pobija ukoliko se dugovi nevrate,u prevodu vam je to paulijanska tuzba.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija