Jump to content

Redovno služenje vojnog roka i status branitelja


ninohr

Preporučene objave

Nije mi krajnja nužda nego me zanima. Tijekom 1993. godine sam nakon redovne obuke raspoređen u borbenu postrojbu. Nakon odsluženja vojske sam raspoređen u MUP i temeljem služenja u istom sam stekao status branitelja.

 

Zanima me da li mogu i kome podnjeti zahtjev ( ili koja vec pravna forma ) da se nadoda vrijeme provedeno u vojsci pod braniteljski staž ?

 

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi krajnja nužda nego me zanima. Tijekom 1993. godine sam nakon redovne obuke raspoređen u borbenu postrojbu. Nakon odsluženja vojske sam raspoređen u MUP i temeljem služenja u istom sam stekao status branitelja.

 

Zanima me da li mogu i kome podnjeti zahtjev ( ili koja vec pravna forma ) da se nadoda vrijeme provedeno u vojsci pod braniteljski staž ?

 

Hvala,

 

Zavisi što Vi smatrate pod "redovna obuka" da li je to bilo u punom trajanju kao ročnik 12 mj. ...temeljna obuka pješaštva ,specijalistička za "ves" tj. specijalizaciju u HV ili završna tj .izlazna.... te u kojem djelu te osnove ste pridodani ili samovoljno pristupili Ministarstvu unutarnjih poslova...da li su za Vas poslali "trebovanje" ili ste nakon završenog vojnog roka ušli u sustav MUP-a...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi što Vi smatrate pod "redovna obuka" da li je to bilo u punom trajanju kao ročnik 12 mj. ...temeljna obuka pješaštva ,specijalistička za "ves" tj. specijalizaciju u HV ili završna tj .izlazna.... te u kojem djelu te osnove ste pridodani ili samovoljno pristupili Ministarstvu unutarnjih poslova...da li su za Vas poslali "trebovanje" ili ste nakon završenog vojnog roka ušli u sustav MUP-a...

 

nakon specjalističke obuke sam raspoređen u brigadu a nakon isteka vojnog roka sam rasporedjen u pricuvni sastav MUP.a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je brigada borbeno djelovala a vi ste bili sudionik iste (temeljem ovog ili onog neču sad ulaziti u detalje) obratite se zapovjedniku ili pravnom sljedbeniku brigade sa zahtjevom za izdavanjem ratnog puta tu če vam točno pisati da li ste bili ili niste-puno toga če vam biti jasnije...a sad prva crta ili zapovjedništvo otom-potom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija