Jump to content

Prisilna naplata duga


croatina

Preporučene objave

Molila bih zbilja žurno odgovor!

 

Naime, živimo u stanu koji je vlasništvo suprugove sestre koja živi u inozemstvu. Prije 3 godine nam je bio inkasator na vratima, no rekli smo mu da nemamo tv i on je otišao. Par mjeseci nakon toga nam je došla uplatnica (na ime suprugove sestre) od 240,00kn, koju smo ignorirali. Nakon toga su uplatnice periodično dolazile još 3-4 puta. Tada stiže i opomena, koju mi također ignoriramo. Ali prije par dana stiže sljedeće pismo: " Predmet: prisilna naplata duga -neplaćena pristojba za te i te mjesece u 2010. godini!! Otkud samo ta godina, jer mi nijedan mjesec nismo platili?! Ovršni postupak koji se vodi temeljem rješenja pod rednim brojem xxxx, javnog bilježnika xxxxxx i piše da moramo platiti 1.750,00kn!!! U protivnom će se naplatiti pljenidbom novčanih sredstava, vozila, itd. Koji ovršni postupak? Koje rješenje? Mi ništa nismo dobili!!

Strašno...Sada nas brine da li je to samo pokušaj, pa ako prođe-prođe? Jer ne bismo htjeli da sestra ima neugodnosti kad dođe u HR, u smislu da joj je blokirana kartica ili sl.

 

Molim Vas - što sad? Mi smo se mislili napraviti ludi i nazvati HRT te reći da je stan bio do sada prazan i da smo se mi uselili, te se želimo prijaviti (pa napokon početi i plaćati tu pristojbu, jer nam je dosta straha!).

 

Samo što je sad pametno uraditi??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija