Jump to content

Noćni rad


Sohne

Preporučene objave

Žena sam :) radim u turizmu i u zadnjih godinu dana sam odradila mnogo noćnih smjena na recepciji.

E sad , u zakonu o radu stoji da je noćni radnik onaj koji najmanje trećinu svog radnog vremena radi noćnu smjenu (u jednoj kalendarskoj godini) što onda ja jesam jer sam zbrojila sve noćne sate i nešto više od trećine ukupnog fonda sam provela u noćnoj.

 

Zanima me slijedeće:

da li time ostvarujem pravo na zdrastveni pregled kojeg plaća poslodavac ?

da li sam ja to uopće dobro izračunala :)?

 

hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju bez obzira na navedeno zdravstveni pregled plaća poslodavac, a da li ste to dobro izračunala teško je reći na temelju ovog što ste navela (nemamo što zbrojiti).

 

Odradila sam od 01.01.2012 do kraja ove godine (imam plana rada do 31.12. pa znam kako ću raditi) 769 noćnih sati , a izračunala sam da je fond za cijelu godinu 2080. To sam dobila tako što sam zbrojila fond sati za svaki mjesec)

Moram reći da se na početku rada raspored radio tako da smo svi bili jednako raspoređeni u noćne smjene ali se sredinom sezone to promjenilo i najviše noćnih smo odrađivali ( i još odrađujemo) ja i kolega...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija