Jump to content

Prekršaj protiv javnog reda i mira (točenje alkohola osobi u pijanom stanju)


sapienti sat

Preporučene objave

Pravne činjenice:

Konobarica u jednom lokalu natočila je alkohol jednom gostu pritom ni ne primijetivši da je ta osoba u pijanom stanju. Ubrzo nakon toga ta je osoba počela razbijati čaše te ušla u verbalni i umalo fizički obračun sa drugim gostom lokala nakon čega je zaposlenica odmah pozvala policiju. Policija je napravila zapisnik i sudionici tog događaja su se nakon toga razišli i otišli iz lokala.

 

Obvezni prekršajni nalog:

Nedugo nakon tog događaja navedenoj zaposlenici stiže Obvezni prekršajni nalog zbog kršenja čl 19. "Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira" -davanje alkohola pijanoj osobi i izričena joj se kazna u iznosu od 500 kn. U nalogu stoji da je činjenično stanje utvrđeno neposrednim zapažanjem tj. mjerenjem koncentracije alkohola u organizmu navedenoj osobi.

 

Prema navedenom činjeničnom stanju očito je da navedena djelatnica nije kriva tj. da možda i je natočila jedno piće navedenoj osobi ali razvidno je da ona nije mogla znati na temelju ponašanja navedene osobe da je ona u alkoholiziranom stanju. Nakon što je to uvidjela odmah je pozvala policiju i nije više davala alkohol navedenoj osobi.

 

Prigovor na prekršajni nalog:

1.) Što treba navesti u navedenom prigovoru, znam da je prigovor sam po sebi dovoljan i da će onda ona vj. biti pozvana na saslušanje ali po meni je ovdje riječ o krivom utvrđenom činjeničnom stanju i mislim kako bi to trebalo navesti u prigovoru.

2.) Na koju adresu (nadležnom prekršajnom sudu ili policijskoj postaji) treba poslati prigovor ? Prekršajni nalog dostavljen je od strane Policijske uprave/ Policijske postaje

3.) Da li u rok od 8 dana za prigovor ulaze i neradni dani suda( subota i nedjelja)

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru..:brije:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, pomozite svojoj konobarici na način da joj date novce za kaznu i potrudite se da ta vucibatina više ne ulazi u vašu kafanu.

 

Sve ostalo je suvišno, ali evo kako slijedi:

 

1. Manite se pravnih izraza, pali iskren i jednostavan prigovor. Ostalo samo škodi.

 

2. Poslati policiji, u prekršajnom nalogu nema adrese, nikada je ne pišu, skinite adresu s interneta.

 

3. Ulaze i neradni dani, ali ako je zadnji dan (onaj osmi) neradni onda se rok pomiče na prvi radni dan.

 

Zaključak:

Dajte novce konobarici da plati kaznu, žena je radila sve kako ste joj vi kao gazda naložili, sada se podnesite kao pravi gazda i pljunite lovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega nigdje u tekstu se ne spominje da sam ja vlasnik lokala, ja sam samo prijatelj koji želi pomoći djevojci

Ne razumijem ovu kontradiktornost, najprije konstatirate da bi poslodavac trebao dati novac za navedeni prekršaj što nema smisla jer je očito da konobarica nije kriva ali nije ni poslodavac. Nakon toga ipak navodite što učiniti, da bi na kraju još jednom vratili se tezi da je poslodavac (bogato đubre) dužno "pljunuti lovu"...malo profesionalizma ne bi škodilo pa makar je ovo samo forum.

I nikako se ne slažem sa konstatacijom da se treba maniti pravnih izraza i kako prolazi samo iskrenost( iz iskustva znam da nije tako) jer da je tako u parnicama bi bez problema uspijevali laici bez ikakvog pravnog iskustva i bez potrebe za zastupanjem od strane stručnjaka.

Prije svega, pomozite svojoj konobarici na način da joj date novce za kaznu i potrudite se da ta vucibatina više ne ulazi u vašu kafanu.

 

Sve ostalo je suvišno, ali evo kako slijedi:

 

1. Manite se pravnih izraza, pali iskren i jednostavan prigovor. Ostalo samo škodi.

 

2. Poslati policiji, u prekršajnom nalogu nema adrese, nikada je ne pišu, skinite adresu s interneta.

 

3. Ulaze i neradni dani, ali ako je zadnji dan (onaj osmi) neradni onda se rok pomiče na prvi radni dan.

 

Zaključak:

Dajte novce konobarici da plati kaznu, žena je radila sve kako ste joj vi kao gazda naložili, sada se podnesite kao pravi gazda i pljunite lovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, jauknuo je onaj koga boli.

 

Prekršajni postupak nije parnica i na njega se ne odnose odredbe Zakona o parničnom postupku.

 

Nigdje nije rečeno da konobarica nije kriva i nigdje nije rečena niti jedna uvreda osim za onu vucibatinu od pijanice, ostalo su sve vaše riječi.

 

Na 3 postavljena pitanja je odgovoreno i profesionalniji besplatan odgovor nećete nigdje dobiti u Republici Hrvatskoj. Onaj profesionalan košta 500 kuna + PDV, može se dobiti čak i fiskalni račun.

 

Dalje u kojem će pravcu slijediti vaša pomoć toj prijateljici da li da završi taj problem ili da se samo istakne da je eto netko pokušao nešto pomoći - vaša stvar.

 

Odgovore ste sve dobili, hvala na nezahvalnosti, potpitanje niste postavili, završavam s temom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija