Jump to content

je li plaćam samo svoju struju?


pina7

Preporučene objave

  • Poštovani, postavila bih slijedeće pitanje.

    Da li se netko bez naše suglasnosti ili odobrenja Hep-a može priključiti na naše brojilo, te da mi za njega plaćamo njegovu potrošnju.

    Naime, u privatnoj kući gdje stanujemo na katu kao zaštićeni najmoprimci, sa odvojenim brojilom od struje koji se nalazi baš u stanu i do kojega se može doći samo ako otvorimo ulazna vrata, vlasnici preuređuju stan ispod "našega" i čuli smo ih kako razgovaraju s radnicima i radnici im savjetovali da se izvede struja preko stana poviše, pa mislimo da to možemo odbiti, pošto račun dolazi na ime mog oca i plaćamo struju direktno Hep-u, no kako su to problematični ljudi, zanima nas da li se oni nekako mogu (raskopali su i zidove, a ne znamo odakle dolazi "naš" kabel, - niti kroz koji zid, niti sa kojeg mjesta u ulici) spojiti na naš sat, a da mi osim povećanja potrošnje to ne znamo. Pretpostavljamo da plaćamo struju samo od brojila do naših potrošača u stanu, a što ako se spoje na kabel koji je možda glavni, isti (ne znamo nagađamo), u njihovom zidu, a prije našeg brojila. HVALA


     
     
     
     

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se,na mrežu HEP-a, spoje prije vašeg brojila

to je stvar HEP-a i nije na vašu štetu.

ako je spajanje bez suglasnosti HEP-a

spajanje na mrežu HEP-a možete prijaviti njihovim službama.

 

ako spajanje izvrše iza vašeg brojila

tako spajanje je na vašu štetu i možete ga prijaviti nadležnim u HEP-u a oni će poduzeti daljnji postupak.

isključenjem sklopke odmahiza sata (limitator) isključičete struju u svom stanu ali i susjedu .

tako provjerite šta su napravili.

ili isključite sva trošila u stanau i ako se brojilo vrti prjaviti kvar HEP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naše brojilo je baš u stanu i da bi došli do njega moramo ih pustiti u stan, znači ne mogu to napraviti bez nas - je li za spajaje IZA našeg brojila moraju imati pristup samom brojilu ili mogu nekako iskopat neki kabel u zidu i spojiti se da mi ne znamo. Imamo plombirano brojilo, sklopku sa kojom možemo isključiti svu struju odjednom i sivu kutijicu sa zelenom tipkom (mislim da je to limitator) koja padne ako je prveliko opterećenje, pa je rukom treba podignuti: jeste li na to mislili kad ste rekli da isključim. Također, s obzirom da misle nešto spojiti na naše "neke velike osigurače", da li im ja to trebam dopustiti ili mogu odbiti, ako me pitaju pristup brojilu i može li im Hep recimo to odobriti - ponavljam struja našeg stana odvojena od ostatka kuće i račun plaćamo na naše ime direktno hep-u, za našu potrošnju. HVALA LIJEPA NA ODGOVORU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija