Jump to content

Pitanje u vezi brze voznje i davanja podataka o vozacu


Djoko

Preporučene objave

Prije 10ak dana sam uslikan zbog prebrze voznje. Danas je mama podigla kaznu jer je automobil na njeno ime. Nisam jos vidio kaznu jer ne zivimo u istom gradu tako da necu moci iznjeti sve cinjenice sad odmah, skenirat ce mi ju cim stigne.

Takodjer pise da mora reci tko je vozio autom.

Ona je u vrijeme prekrsaja bila izvan drzave, i ima biljege na putovnici koji to dokazuju. Auto je bio na raspolaganju cijeloj obitelji, 5-6 osoba.

 

Mene zanima sto ce se dogoditi ako ona napise da ne zna tko je u tom trenutku vozio automobil, i da podatke svih osoba koje su imale pristup vozilu?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnik vozila mora dati vjerodostojan podatak o identitetu osobe kojoj je dala vozilo na upravljanje.

 

U jednini, dakle podatak o jednoj osobi.

 

Inače se izlaže kazni od 2.000 kuna ili može platiti onu uplatnicu koja joj je već uručena.

 

Od 01.01.2013. godine stupanjem novog Kaznenog zakona (čl. 146. st. 3), korištenje tuđih podataka u prekršajnom postupku je kazneno djelo za što je određena zatvorska kazna od 3 mjeseca do 3 godine, tako da vam ne preporučam da slušate priče i pričice kako je netko napisao nečije ime u pismu policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

Kazna za voznju je 2000-5000 kuna, tako da sam mislio da ne gubim nista ako pokusam ovako.

Stvar je u tome da je vlasnik vozila 10 dana 5 dana prije ovog slucaja izasao iz Hrvatske, a usao oko 5 dana nakon sto su me slikali.

 

Zar ne moraju oni dokazati tko je vozio, ako vlasnik vozila ne moze dati tu informaciju posto je bio 1000km dalje?

 

Sto bi mi Vi savjetovali, pokusati na ovaj nacin, ili priznati da sam vozio i pisati prigovor (student, nemam primanja)?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad sam tek shvatio sta pise u kazni koju je mama dobila :)

 

...počinjen je prometni prekršaj opisan u čl.53.st 1. zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl.53.st 6.istog zakona

 

sukladno odredbi članka 229. stavka 3. zakona o sigurnosti prometa na cestama, kao vlasnik odnosno korisnik vozila dužni ste dati vjerodostojan podatak o identitetu osobe vozača koja je u navedeno vrijeme upravljala vozilom, a poradi provođenja prekršajnog postupka

 

 

Po tome ispada da je kazna za prekoracenje brzine 500 kuna, a ova kazna od 2000-5000 kuna je ako se daju krivi podaci.

Za 500 kuna nije problem, razmisljam vec 2 dana kako je moguce 2000-5000kn kad znam da sam taj dan vozio normalno :)

 

Hvala potpetici jos jednom, moze lock

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija