Jump to content

UGOVOR O DJELU i ugovorna zabrana utakmice


aile

Preporučene objave

Obavljam honorarni posao preko UGOVORA O DJELU. Odlučio sam raskinuti taj ugovor, no jedan članak me zabrinjava: UGOVORNA ZABRANA UTAKMICE - po tom članku nebih smio obavljati slične poslove narednih 5 godina.

Imam mogućnost sklapanja isto takvog UGOVORA s tvrtkom koja mi nudi povoljnije uvjete.

Pročitao sam sve o zabrani utakmice s poslodavcem, ali u slučajevima kada se radi o sklapanju UGOVORA O RADU.

Molim savjet koliki je dozvoljeni maximalni iznos kazne u koliko prekinem taj UGOVOR O DJELU (jer u mojem ugovoru piše 50.000 kn) i koliki je vremenski period u kojem ja ne bih smio obavljati poslove (ako je tako nešto regulirano zakonskim propisima - u mom ugovoru piše 5 godina). Čak piše ako mi i poslodavac otkaže, da ne smijem obavljati takve ili slične poslove.

Nigdje nisam mogao naći zakonsku regulativu UGOVORA O DJELU osim osnovnih parametara za što se sklapa.

Hvala na odgovoru i eventualnim komentarima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zabrana se može ugovoriti najviše na dvije godine, više od toga je ništetno!

Zabrana je dopuštena ako se time opravdava poslovni interes poslodavca, ali se ne smije ograničiti pravo radnika na napredovanje inače je ništavna.

Ako ste u vrijeme sklapanja ugovora bili maloljetni ili je plaća manja od prosječno bruto plaće u RH u vrijeme sklapanja ugovora zabrana je ništavna!

Kaznu sami ugovarate, u vašem slučaju je 50 000 kn. Ako vam poslodavac otkaže mora vam plaćati naknadu plaće. Pogledajte oko članka 60 Zakon o radu glede naknada!

 

Međutim,ZOR regulira ugovor o radu, a ugovor o djelu se odnosi isto ovo jer se uzima ono što je najpovoljnije za radnika!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija