Jump to content

Priveden zbog 1 grama marihuane


Medo 8

Preporučene objave

Nikad do sad nisam krivicno kaznjavan, nedavno su me pretresli i nasli 1 gram marihuane nakon cega su me priveli. Tamo sam kazao i da imam kod kuce 4 biljke u ormaru. Takodjer rekoh da je to i iskljucivo za mene. Nasli su mi i par Praxitena za smirenje. Nista drugo nisam imao.

 

Kakvu kaznu mogu ocekivati za ovo? Trebam li odvjetnika po duznosti ili je bolje da sam nadjem odvjetnika? Kaka je uopce procedura za takvo sto?

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tamo sam kazao i da imam kod kuce 4 biljke u ormaru. Takodjer rekoh da je to i iskljucivo za mene.

 

Zahvaljujem na odgovoru.

 

da niste to rekli išli biste u prekršajni postupak i dobili bi novčanu kaznu za 1 gram marihuane. a niste morali reći

Predlažem priznanje krivnje, naći neke olakotne okolnosti, pokajati se, dobit ćete uvjetnu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikad do sad nisam krivicno kaznjavan, nedavno su me pretresli i nasli 1 gram marihuane nakon cega su me priveli. Tamo sam kazao i da imam kod kuce 4 biljke u ormaru. Takodjer rekoh da je to i iskljucivo za mene. Nasli su mi i par Praxitena za smirenje. Nista drugo nisam imao.

 

Kakvu kaznu mogu ocekivati za ovo? Trebam li odvjetnika po duznosti ili je bolje da sam nadjem odvjetnika? Kaka je uopce procedura za takvo sto?

Pošto ti ne mogu dokazatt preprodaju ide prekršajna s minimalnom kaznom od 5000 kn.Koliko će je sudac umanjit ne zna se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4 biljke nisu beznačajno djelo. Jedino ako su imale manje od 0,3 % thc onda nije ni kazneno djelo!

 

Vrhovni sud tretira količinu do 6-7 biljaka kao BEZNAČAJNO DIJELO, normalno ako nema drugih otegotnih okolnosti, i ne govorim o nekoj teoriji nego konkretnim slučajevima gdje su ljudi koji su posadili recimo 6 biljaka (THC više od 0,3%), bili oslobođeni kazne tj. beznačajno dijelo i to po prijašnjem strožem zakonu. Na stranicama VS imate sve presude pa malo prolistajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Vrhovni sud tretira količinu do 6-7 biljaka kao BEZNAČAJNO DIJELO, normalno ako nema drugih otegotnih okolnosti, i ne govorim o nekoj teoriji nego konkretnim slučajevima gdje su ljudi koji su posadili recimo 6 biljaka (THC više od 0,3%), bili oslobođeni kazne tj. beznačajno dijelo i to po prijašnjem strožem zakonu. Na stranicama VS imate sve presude pa malo prolistajte.

 

Niste upoznati sa sadržajem i okonostima tih predmeta i 6-7 biljaka već dugi niz godina NIJE beznačajno djelo. Posadite ih pa ćete vidjeti jel beznačajno djelo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste upoznati sa sadržajem i okonostima tih predmeta i 6-7 biljaka već dugi niz godina NIJE beznačajno djelo. Posadite ih pa ćete vidjeti jel beznačajno djelo!

 

Upoznat sam sa sadržajem i okolnostima takvih predmeta JAKO DOBRO. Znam o čemu govorim i znam da nije svaki slučaj isti. Ako je prvotni post istinit mogu tvrditi da je beznačajno dijelo. Iako u HR pravosuđu ne postoji tkzv. presedan, ima niz preuda di se takva količina tretira kao BEZNAČAJNO DIJELO, pošto smo svi pred pravosuđem isti se sličajevi sa istim okolnostima trebaju tretirati kao isti. Znači niti jedan sudac županijskog suda nemože ignorirati višu instancu i presuduti različito, ako mu preočite praksu VS di se ti predmeti tretiraju drugačije. znam da je KZ takvo što tretirano drugačije ali nije od VS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora, nego DO donosi odluku da li ide kazneno ili prekršajno.To je bilo do 1.1.2013-te.

Sada, ukoliko nema elemenata preprodaje direktno ide prekršajna.Sve neriješene predmete iz prijašnjih godina tjerat će prekršajno (manja količina i za osobnu upotrebu).

 

Točno ne mora, ali u praksi se skoro uvjek ide sa kaznenim dijelom sadnje tj. proizvodnje (mislim na ove 4 stabiljke).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija