Jump to content

HRVI - slušni aparat - pravo?


Draganec

Preporučene objave

Da svake pete godine.Uvjet je da otorinolaringolog kaže da je stečen toliki gubitak sluha da je potrebno prepisati slušno pomagalo.To znači obaviš pregled,audio testiranje,specijalist napiše nalog,potvrdiš u zdravstvenom i odeš ,zavisno gdje živiš,kod nekog ,u većini slučajeva specijalist te uputi gdje.To je Getaldus ili neki drugi koji se stim bave i oni ti ponude osnovni besplatni model.U većini slučajeva ubjede te da kupiš nadoplatiš malo skuplji itd.Danas su aparati digitalni,puno bolji od starih,ali i osjetivljiji.Nemogu se koristiti na kiši,vjetru itd.Sve u svemu nemoraš biti rvi da bi ga dobio,dobije ga svaki osiguranik sa dopunskim osiguranjem.Ako nešto više informacija trebaš,pitaj,prava sam adresa za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš,pregled kod okuliste on ti napravi formular ,potvrdiš ga u soc,zdravstvenom,odeš kod optičara i on ti izda socijalke.Za bolje plaćaš.Ove socijalne dobre su kao zaštitne za brusilicu i slično.

HEHEEHE Dobra ti je ova a nije me briga za izgled ionako bi samo doma kad sam na kompu i i gledanje televizije koristio(pošto brusilicu nemam hehe)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HEHEEHE Dobra ti je ova a nije me briga za izgled ionako bi samo doma kad sam na kompu i i gledanje televizije koristio(pošto brusilicu nemam hehe)

Još bih nešto dodao.U početku ,negdje sa 46,7,8.godina čovjek slabije vidi na blizinu i potrbne su mu naočale za čitanje.Međutim nakon toga dioptrija za čitanje se povećava,a usput se gubi i vid na daljinu.Najlakše ćeš ustanoviti da ti trebaju naočale za blizinu je kad su ti ruke kratke ,odmičeš novine sve dalje.Za daljinu znak da trebaš naočale je kad voziš na normalnoj udaljenosti od drugog automobila i imaš poteškoće da pročitaš njegovu registraciju.Tad zatraži testiranje i za daljinu.Tada dolazi cijeli spektar mogućnosti.Možeš otići na lasersko skidanje dioptrije 5000 kn po oku.U slučaju kao vaš moguće je skinuti samo i regulirati vid na daljinu a za čitanje normalno koristiti naočale.Rješenje za manje novca je i nošenje dvoih naočala,jedne za daljinu jedne za blizinu.Drugo najskuplje rješenje je kupiti jedne naočale sa progresivnim staklom koje najbolje otklanja nedostatak vida.Međutim na njih se treba naučit.Ispočetka se fulaju stepenice,krivo procjenjuje itd.Cijena ovih zadnjih,sa raznim zaštitama i malo boljim okvirom oko 4000 kn.U BiH moguće za 1500 kn rješiti problem.Postoji još niz mogućnosti,ovo su samo neka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija