Jump to content

Kako iz seliti bivšu suprugu iz stana mog očuha?


rrobhi

Preporučene objave

Poštovani

 

Poštovani . ne mogu platiti trenutno troškove odvjetnika a kako sam suočen sa velikim problemom ne znam kako da riješim svoj problem koji izgleda ovako:

Prije 16 godina moj očuh ustupio nam je (supruzi i meni) stan koji tada nije koristio ,na korištenje bez naknade (bez najamnine) to korištenje je bilo dok se ne snađemo i pritom nas prijavio na adresu,tijekom godina plaćali smo režije i sve je bilo u redu do zadnjih 3 godine kada je brak zbog raznih problema došao kraju i konačno nakon rastave koja je trajala 2,5 godine supruga je ostala u njegovom stanu sa sinom koji joj je po razvodu pripao na skrb , a ja sam iselio,bivša supruga je dala otkaz i prima socijalnu pomoć i alimentaciju i ne plača redovito režije uglavnom sa 2-3 mjeseca zaostatka,očuh se boji ovrhe na mirovinu zbog neplaćenih režija i želi iseliti bivšu suprugu iz stana te želi prodati svoj stan jer ima kupca sada trenutno koji ga čeka , ali ona ne želi izaći van iz stana jer kaže ako to i bude traženo preko suda ona će se žaliti nekoliko godina svaki put na presudu i to će se odgađati, a troškovi neplaćenih režija će se njemu pripisivati i vršiti ovrha za njih a svoj stan on neće moći koristiti ni prodati.

Na koji način mogu riješiti ovaj problem?

unaprijed zahvaljujem na svakom dobrom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije podnošenja tužbe za iseljenje potrebno je pozvati (vlasnik stana ) stanara(korisnika stana) da sklope ugovor o najmu . poštom preporučeno i sa povratnicom.

ako stanar odbije primiti pismeno ili odbije sklopiti ugovor o najmu stana

stan koristi bez pravne osnove .

tužbom tražiti iseljenje stanara,plaćanje neplaćenih najamnina (unazad do 5 godina, stjecanje bez osnove) sve režijske troškove (koje vlasnik stana mora predhodnoplatiti (i čuvat uplatnice) sve uvečano za zakonske zatezne kamate.

 

ako se podnese tužba za iseljenje, bez predhodni radnji koje su navedene,postupak bi se moga o odužiti niz godina .

ako ne potpiše ugovor o najmu možeš tražiti isključenje struje,vode plaina itd. (pismeno preporučeno i sa povratnicom ili na kopiju pismena pružatelj usluge potvrdi zaprimanje pismena)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koristi nekretninu po odobrenju vlasnika (dokje trajao brak )i to bespatno, pod uvjetom da plaća nastale troškove.

nastavilaje koristiti nekretninu .

okolnosti su se promjenile ali ona i dalje živi u nekretnini za što se vlasnik nije protivio.

koja je osnova za njenu deložaciju. nije ugovorena najamnina, vrijeme tarajanja ugovora o najmu, otkazni rok ugovora o najmu ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osnov za podizanje tuzbe je u Članku 161.ZOV

(1) Vlasnik ima pravo zahtijevati od osobe koja posjeduje njegovu stvar da mu ona preda svoj posjed te stvari....

Članak 162.

(1) Da bi u postupku pred sudom ili drugim nadležnim tijelom ostvario svoje pravo da od osobe koja posjeduje njegovu stvar zahtijeva da mu ona preda svoj posjed te stvari, vlasnik mora dokazati da je stvar koju zahtijeva njegovo vlasništvo i da se nalazi u tuženikovu posjedu.....

Iz citirane odredbe je vidljivo da vlasnik treba dokazati dvije stvari,trece nema.

Osnov za tuzbu je u clanu 161 i 162 ZOV,dok je osnov za delozaciju,presuda.suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija