Jump to content

Neregistrirani/ neoisguran auto


Maja_24

Preporučene objave

Pozdrav, naime zaustavljena sam u 11.mjesecu prošle godine od strane policije, uvidom u dokumente policajac je ustanovio da mi je auto neregistriran i neosiguran, u krilu sam imala policu osiguranja( taman krenula reg auto) ,policajac je rekao ajde idi registriraj ga i da se ne ponovi. Jučer mi stiže prekršajni nalog uz kaznu 7,500kn ( 5 za osiguranje, 2 za isteklu registraciju i 500 za sudske troškove.)

Imam opciju da se žalim, zanima me ima li smisla s obzirom da sam kriva? Može li se kazna umanjiti?Razumijem da je zakon -zakon i da se treba poštivati, ali u ovakvoj krizi, uz moju plaću od 4k kuna da platim 7,5k kuna u roku od 8 dana?

Molim vas ako imate kakav savjet da mi pomognete. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si imala policu osiguranja kak je auto neosiguran?

registraciju morašobaviti do kraja mjeseca u kojem registracija ističe.

ako si dobila kaznu očito je da nisi produžila registraciju.

 

ako si imala važeču policu osiguranja, u vrijeme zaustavljanja i provjere,

obavila tehnički pregled i produženje registracije, do kraja mjeseca u kom ističe registracija

piši žalbu i uz žalbu priloži kopiju police osiguranja i prometne dozvole (ako je produžena)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer mi stiže prekršajni nalog uz kaznu 7,500kn ( 5 za osiguranje, 2 za isteklu registraciju i 500 za sudske troškove.)

Imam opciju da se žalim, zanima me ima li smisla s obzirom da sam kriva? Može li se kazna umanjiti?Razumijem da je zakon -zakon i da se treba poštivati, ali u ovakvoj krizi, uz moju plaću od 4k kuna da platim 7,5k kuna u roku od 8 dana?

 

Za kaznu od 2000 kn (istek prometne više od 15 dana) tražit ćeš smanjivanje kazne zbog lošeg imovnog stanja i dosadašnje neosuđivanost kao i za kaznu od 7500 kn za neimanje važeće police u vrijeme zaustavljanja.Od suda možeš tražit i plaćanje na rate.

500 kn plaćaš policiji za izdavanje naloga u cijelosti (možeš i sama na rate jer ti neće ništa).Požuri da sve obaviš na vrijeme da žalba bude zakonita.

 

registraciju morašobaviti do kraja mjeseca u kojem registracija ističe.

Prometna se produžuje na dan siteka ili dan-dva prije, vrijedi do datuma otisnutog u prometnoj a ne do krja mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija