Jump to content

Tvrtka laže i odbija izvršiti ovrhu na plaću dužnika


wilmaF

Preporučene objave

Radi se o varalici protiv kojeg sam podnijela kaznenu prijavu zbog velike prijevare. Tijekom sudskog postupka dio novca je vratio (zbog toga ipak nije otišao u zatvor), a preostali nevraćeni dio je naveden u presudi te sam angažirala odvjetnika zbog nevraćenog duga. Mala tvrtka za koju radi je dobila sudski nalog za ovrhu na njegovu plaću, no odbili su postupiti prema nalogu jer su obrazložili da se dužnik nalazi u zatvoru (zbog druge prijevare), te da je kod njih na otkaznom roku. Znala sam da lažu, jer je dužnik patološki varalica i lažac i stravičan psihopat, te je u ljubavnoj vezi sa svojom poslodavkom i ona postupa prema njegovim naređenijima. Nakon par tjedana spomenuta tvrtka je promijenila priču, sad kažu da je dužnik u otvorenom tipu zatvora, dolazi raditi kod njih a nakon posla se vraća u zatvor, te da mu plaću isplaćuju u zatvor i zbog toga mi ne mogu isplaćivati dio njegove plaće. Znam da ta priča ne drži vodu, znam da lažu jer je psihopat u vezi sa svojom poslodavkom koja je ujedno i direktorica i vlasnica firme, te će se poslužiti svim trikovima da se sudski nalog ne izvrši (npr. na sud je više puta donosio krivotvorene potvrde o zaposlenju, o plaći, o uplatama duga na moj račun- sve je bio lažno, stručnjak je u prevarama, krivotvorenju, obmanjivanju i laganju). Kao laik znam da dotična tvrtka čini kazneno djelo jer odbija postupiti po sudskom nalogu. Da li mogu podnijeti kaznenu prijavu protiv njih, i kakve su sankcije zbog njihovog laganja i odbijanja izvršenja ovrhe na plaću profesionalnog varalice i više puta kazneno osuđivanog psihopata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija