Jump to content

prometni prekršaj - nepravilan postupak


hejjo

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam relativno zanimljiv situaciju pa me zanima da li je prekršaj moguće poništiti u slučaju da očevid nije odrađen po pravilima.

 

Jučer sam se cca 50 - 100 m od kuće mimoišao sa policijskim vozilom, koje se okrenulo i krenulo zamnom; vjerojatno zato što mi nije radilo desno svjetlo.

 

U trenutku dok su "došli do mene", bio sam u dvorištu obiteljske kuće, izvan ugašenog zaključanog auta. Gospodin policajac tada spušta staklo i kaže "vozačku i prometnu molim".

 

Nakraju se ispostavilo da imam 0.51 promila alkohola, što je 1500 kn i 6 mj. bez vozačke.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svejedno mi situacija djeluje neprirodno.

 

Znači prekršaj je voziti sa 0.51 promila ali ne i šetati dvorištem :)

 

U konačnici, mi ne znamo da li bi uređaj za mjerenje alkohola da sam legalno zaustavljen na cesti 1 min prije pokazao 0.49, 0.50, 0.51.

 

I na kraju oduzimanje dozvole pijanoj osobi kojoj je auto parkiran pred kućom i koja se u njemu ne nalazi; mislio sam da je poanta da se dalje ne narušava sigurnost u prometu; ali ovdje daljenjeg prometanja nije bilo :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija