Jump to content

Prijedlog za uknjižbu stana sa suvlasničkim dijelom zgrade u GK


nenone

Preporučene objave

U zgradi koja se sastoji od dva stana, po ZPSPSP otkupio sam stan na temelju presude zbog izostanka koji sam upisao u KPU. Kasnije je napravljen snimak postojećeg stanja (etažni elaborat) i dobivena potvrda nadležnog tijela da jednu samostalnu uporabnu cjelinu čini moj stan sa preciziranim pripadajućim dijelovima. Vlasnik drugog stana u zgradi odbio je potpisati Ugovor o uspostavi etažnog vlasništva. Naknadno sam u parnici dobio pravomoćnu presudu: „Utvrđuje se da suvlasnički dio tužitelja na čest. zgr. xxx K.O. xxxxxxx iznosi 127/200 dijela“.

Zgrada je upisana u glavnu knjigu kao etažno vlasništvo sa neodređenim omjerima i to: 1. etaža 0/0 na firmu od koje su stanovi otkupljeni (bez opisa etaže) i 2. etaža 0/0 – drugi stan u zgradi. Moj stan nije upisan, osim u KPU. Pitanje je, kako na temelju dokumenata koje sam naveo mogu upisati svoj stan u glavnu knjigu? Trebam li tražiti upis suvlasničkog 127/200 ili etažnog udjela 127/200 na zgradi na temelju pravomoćne presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija