Jump to content

Reguliranje prijenosa vlasnistva stana u ovom trenutku, važi poslije smrti roditelja


bryan75

Preporučene objave

Dobar dan,

 

Trenutno sa majkom dogovaram prijenos vlasnistva cijelokupnog stana na mene poslije njezine smrti. Ona bi to htjela regulirati dok je ziva. Osim majke imam i brata koji je vec dobio u nasljdstvo manji stan i pristao je da ovaj veci u kojem jos zivi mama pripadne meni.

On je saglasan , ali mama se boji, da bi on mogao poslije njezine smrti mogao promjeniti odluku i traziti svoj dio ako sad to ne uredimo.

 

E sad, kako je to najbolje izvesti u ovom trenutku a da troskovi (biljeznika , advokata) i mogucnost pobijanja od strane brata budu sto manji:.

 

 

1. mama ce napisati oporuku u kojoj ce navesti da stan poslije njezine smrti pripadne meni. Da li brat moze tada traziti nuzni dio?

 

2. ja cu s mamom potpisati ugovor da stan po njezinoj smrti pripada meni. Brat ce to potpisati..(da je takav ugovor uopce valjan?)

 

3. ja cu s mamom potpisati ugovor o dozivotnom uzdrzavanju

 

Koje je vase mišljenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija