Jump to content

Etažiranje


vlastnik

Preporučene objave

Dobar dan!

 

Molim za savjet, jer sve što sam prečitala i čula ništa mi nije jasno, arhitekt kaže ovako, odvjetnica kaže onako… Molim ako netko zna, da mi pomogne sa savjetom.

 

Moj prijatelj je izgradio zgrado sa 6 apartmana bez građevinske i uporabne dozvole u 2004 godini. U prosincu 2005 godine je Ured državne uprave, Služba za prostorsko uređenje, zaštitu okoliša i graditeljstvo izdalu potvrdo i potvrdilo projekt etažranja. Ovi dokumenti su bili predani u ZK za uknižbo posebnih jedinica u ZK, ali je sud obio sprovedbu jer je u 2006 stupio na snago zakon ako nema zgrada građevinske i uporabne dozvole nemože se etažirati.

Sada je zgrado legalizirao, i sud je izbrisao sve zabrane, tako, da nema prepreke da se napravi etažiranje.

 

Moja pitanja:

dali važijo još ovi potvrđeni papiri od prostorskog uređenja i šta bi trebalo da se uloži u ZK, da oni sprovedeju etažiranje. Još uvijek je samo jedan vlastnik.

Dali treba nekakve ugovore dodatne i kad je jedan sam vlastnik?

Dali se u sudu – ZK vodi nakakav poseban proces, ili ide kao svaka druga uknjižba na sprovedbu.

 

Hvala za sve vaše odgovore!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija