Jump to content

Susjedove macke


gianna

Preporučene objave

Mama mi zivi u malom mjestu na obali, susjed ima par macaka koje konstantno dolaze u mamin vrt i tamo obavljaju nuzdu, par puta je kontaktirala, susjeda koji je obecao da ce to nekako rijesiti, da napomenem da macke naravno nisu cijepljene ni nista i navodno su i bolesne..u blizini nema šinteraja..susjed je obecao da ce to rijesiti ali problem se ponavlja, kako da to mama rijesi, kom da se obrati jer ipak tu i sadi nesto oko kuce a i treba stalno cistit za mackama, da ne pricam da sve mora drzat zatvoreno da ne udju u kucu itd..itd..kom dakle da se obrati, radi se o licko senjskoj zupaniji...ako znate konkretno vas molim, hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mama mi zivi u malom mjestu na obali, susjed ima par macaka koje konstantno dolaze u mamin vrt i tamo obavljaju nuzdu, par puta je kontaktirala, susjeda koji je obecao da ce to nekako rijesiti, da napomenem da macke naravno nisu cijepljene ni nista i navodno su i bolesne..u blizini nema šinteraja..susjed je obecao da ce to rijesiti ali problem se ponavlja, kako da to mama rijesi, kom da se obrati jer ipak tu i sadi nesto oko kuce a i treba stalno cistit za mackama, da ne pricam da sve mora drzat zatvoreno da ne udju u kucu itd..itd..kom dakle da se obrati, radi se o licko senjskoj zupaniji...ako znate konkretno vas molim, hvala puno

 

Mačke su pametne i oportune životinje. Ne idu tamo gdje shvate da će im biti loše. Treba se malo potruditi da im dvorište Vaše mame postane odbojno.

Dječji pištolji na vodu su sjajno sredstvo za uvjeravanje, a macama nećete trajno nauditi. Također, u pet shopovima imate sredstva s mirisima koja su za mačke odbojna. Ali voda je zakon :)

 

pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam lijepo na odgovoru iako nisam pametna kakav bi odgovor bio naprimjer da su u pitanju štakori ili zmije..ahhh

Mačke su pametne i oportune životinje. Ne idu tamo gdje shvate da će im biti loše. Treba se malo potruditi da im dvorište Vaše mame postane odbojno.

Dječji pištolji na vodu su sjajno sredstvo za uvjeravanje, a macama nećete trajno nauditi. Također, u pet shopovima imate sredstva s mirisima koja su za mačke odbojna. Ali voda je zakon :)

 

pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje ima mačaka i mačora, tamo nećete imati niti štakore, niti zmije niti miševe.

 

Ali, ako vam mačke smetaju, možda najbolje da pokušate sa puškom na vodu i kada ih nekoliko puta budete rastjerali, one će se opet vratiti (mislim da je puška na vodu samo privremeno rješenje).

 

Pokušajte kontaktirati veterinarsku stanicu u vašoj općini pa se sa njima savjetovati.

 

Putem suda nećete puno učiniti, najbolje sa veterinarima, možete im reći da su mačke (npr.ne zbrinute).....ili ozbiljno porazgovarati sa susjedom, ili pokupiti njihov izmet pa mu staviti ispred ulaza (pa neka se on misli).

 

Mačke su tvrdoglave životinje i teško ih se riješiti (ja to rješavam zračnom puškom (naravno da ne pucam po mačkama, ali zveknem poneku dijabolu sa strane i taj ih zvuk dijabole dobro isprepada) pa ih ne vidim nekoliko dana.

 

Skaču one preko noći i po autu, ostavljaju prljave tragove šapa na vozilu i zidovima, ali nisam našao nikakvo sigurno rješenje.

 

Možda nabaviti psa, ali ja sam na selu pa si to mogu priuštiti dok za vas ne znam (u jednu ruku mačke mi i ne smetaju jer su pouzdani tamanitelji zmija i ostalih životinjica koje baš i ne bih volio vidjeti u dvorištu).

 

Pa koliko mi smetaju toliko mi i ne smetaju.

 

Bolje mačka u dvorištu nego parcovi i zmije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam lijepo na odgovorima, naravno da su macke nezbrinute, niti cijepljene niti cipirane, sad bas da ce moja majka od 73 g koristit zracnicu , ne znam al definitivno, bljuvotine i drekece oko kuce ne moze trpit, ne mislim bas da su od neke velike koristi glede stakora u primorskom podrucju, dakle preostaje veterinarska inspekcija...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija