Jump to content

Otvaranje obrta i koje dijelatnosti


vragolasti denis

Preporučene objave

Pozdrav

 

Zavrsio sam trogodišnju školu i stekao SSS smjera elektroinstalater. Naknadno sam završio tečaj servisera računala u narodnom učilištu u Rijeci i to zvanje sam upisao u radnu knjižicu. Pošto sam nezaposlen sam htjeo iskoristiti poticaj sa HZZ-a za samozapošljavanje pa me sad zanima sljedeće:

 

- Mogu li otvoriti obrt i bavit se servisom i održavanjem računala u firmama i kučanstvima i pod koju to djelatnost spada?

- Moram li imati neko pisano iskustvo? ( upisano u radnoj knjižici )

- Mogu li ove dijelatnosti otvoriti?

- 62.02 SAVJETOVANJE U VEZI S RAČUNALIMA

- 62.03 UPRAVLJANJE RAČUNALNOM OPREMOM I SUSTAVOM

- 63.12 INTERNET PORTALI

- 62.01 RAČUNALNO PROGRAMIRANJE

- 62.09 OSTALE USLUŽNE DJELATNOSTI U VEZI S INFORMACIJSKOM TEHNOLOGIJOM

I RAČUNALIMA

- 95 Popravak računala i predmeta za osobnu uporabu i kućanstvo - 95.1 Popravak računala i komunikacijske opreme

- 95.11 Popravak računala i periferne opreme

- 95.12 Popravak komunikacijske opreme

- 43.2 Elektroinstalacijski radovi, uvođenje instalacija vodovoda,

kanalizacije i plina i ostali građevinski instalacijski radovi

- 43.21 Elektroinstalacijski radovi

HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor Vragolastom denisu ....

 

- Djelatnosti pod brojevima 62.01, 62.02, 62.03, 62.09 i 63.12 se svrstavaju u nevezane obrte, a to znači da ih nesmetano možete registrirati i obavljati - pošto imate potrebnu srednju stručnu spremu,

 

- Djelatnost 43.21 ( 43.2) se svrstava u vezane obrte, a za obavljanje ove djelatnosti potrebno je zvanje elektroinstalatera, ali i položen mastorski ispit,

 

- Djelatnosti 95.11 i 95.12 ( što obuhvaća navedene djelatnosti 95 i 95.1 ) spada u vezane obrte za čije obavljanje je potrebno zvanje elektroničar-mehaničar, odnosno srednja stručna ( KV, SSS ) u 4-godišnjem trajanju. Da li se vaša srednja u 3-godišnjem trajanju s upisanim zvanjem servisera računala svrstava u srednju školu s 4-godišnjim trajanjem, to neznam, ali isto svakako trebate provjeriti u Uredu za gospodarstvo vaše županije. Tada čete znati da li možete obavljati i ove djelatnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija