Jump to content

obećali posao i izigrali me, može li tužba?


malentina

Preporučene objave

Dakle ovako, u 1. mjesecu sam bila na razgovoru za sezonski posao za animatorsku kuću, slijedeći dan su me telefonski obavijestili da sam dobila posao, da moram ići prvo tjedan dana na osposobljavanje, ali da ću biti obavještena e - mailom.

Početkom 3. mjeseca sam dobila upute o svemu i primjerak ugovora - ukoliko se slažem da im potvrdim i oni će poslati poštom da potpišem. Isti dan sam poslala pristanak. Nakon 5 dana, dobijem e- mail da mi ne mogu dati posao zbog smanjenja radnika.

Ja sam u međuvremenu odbila drugi posao za koji su mi već nudili ugovor. Mogu li što učiniti? Tužba za naknadu štete - izmaklu korist zbog dovođenja u zabludu, pa i prijevaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Telefonskim putem je dogovoreno da sam dobila posao i da moram ići na obuku (koja nije selektivna!), a e-mailom sam dobila primjerak ugovora

"UGOVOR O OSPOSOBLJAVANJU

I OBAVLJANJU POSLOVA TURISTIČKOG ANIMATORA

 

Član 1.

Ovim Ugovorom ugovorne strane određuju način obrazovanja, stručnog osposobljavanja i upućivanja u rad ANIMATORA, te obaveze ____________ i ANIMATORA u svezi sa istim.

 

Član 2.

Obaveze ___________ su slijedeće:

a) Izvršiti temeljnu obuku ANIMATORA i uputiti ga u posao koji će obavljati.

..........."

 

U tom ugovoru su utvrđene sve stavke o obuci".

Nadam se da sam bila jasnija ovaj put... nisam htjela stavljati ime tvtke, ne znam smijem li O.o.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovana!

Niste rekli ništa o natječaju za to radno mjesto .Da li je bilo prijavljeno na Zavodu za zapošljavanje kao slobodno radno mjesto.Sada trebate vidjeti da li su primili drugog animatora .

Po meni bilo bi dobro da ih prijavite nadležnoj inspekciji rada.,ako sumnjate u prevaru .Sumnjam da bi sa tužbom nešto postigli.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija