Jump to content

par pitanja


sanjinb

Preporučene objave

u suvlasnickoj sam zajednici koja posjeduje poljoprivrednog, gradjevinskog zemljista, sume i jednu kucu i zelim izdvojiti svoj dio. jasno mi je da treba pokrenuti razvrgnuce suvlasnistva.

sad, dali netko moze u koracima objasniti postupak razvrgnuca.?

znaci ja pokrecem proces, cetvero od 5 smo slozni ali 2 ne zele snositi troskove diobe nego bi da se proda a kad se pojavi kupac peti sve sabotira.

 

znaci nakon sta ja predam zahtjev radi se procjena svega receno mi je. dobro je imati neki prijedlog za diobu jel tako.

i sta se onda dogadja?

ja bi htio svoj udio u gradjevinskom zemljistu na jednoj od dvije parcele koje posjedujemo na kojoj sam manjinski vlasnik. na toj imam samo 300 m2 tako da u biti s tim ne mogu nista nego bi da mi se sve zbroji i dodjeli na toj parceli da onda mogu raspolagati sa svih 1600m2 koje posjedujem. u kuci pak ne zelim nista.

sve ce se to morati parcelirati u jednom momentu. kako se snose troskovi?

a kako se uopce moze parcelirati kad je jedini nacin za parceliranje gradjevinskog zemljista ishodovanje rjesenja o gradnji ?

oprostite na moru pitanja ali razgovarao sam s odvjetnikom, biljeznikom, geometrom i jos nekim pravnikom ali i dalje mi je sve magla. cini mi se da svaki zna dio price a nitko sve .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija