Jump to content

Otvraranje novog Obrta nakon apsolutne porezne zastare - moguće ?


Loki22

Preporučene objave

Poštovanje

18.09.2001.g Odjavio sam Obrt, ostao je porezni dug od oko 30 000 kn i oko 10 000 kn zdrastvenog i mirovinskog dugovanja.

U stalnom radnom odnosu sam već preko 20 godina. Napominjem da u međuvremenu (do dana danas) nisu dolazile opomene i rješenja za plaćanje doprinosa i poreza.

2011.g podnio sam zahtjev za otpis poreznog duga, međutim, nisam dobio nikakav odgovor ?

Prepostavljam da su nastupile apsolutne zastare kako poreznog tako i mirovinskog/zdrastvenog duga.

Namjeravam ponovno poslati zahtjev za otpis duga.

No, najbitnije pitanje od svega. Namjeravam ponovno otvoriti novi Obrt

1. Da li je to moguće ?

2. Namjeravam ovaj put biti paušalist ? Pitanje: Da li ću imati kakvih problema kad budem plaćao paušalni porez na kraju godine, hoće li mi ovaj "prijašnji" dug utjecat ?

3. Što je s mirovinskim i zdrastvenim ?

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pođite u poreznu, pitajte da li vam je otpisan dug zbog zastare, ako nije ponovite zahtjev iako bi oni morali riješiti prijašnji zahtjev.

paušalni porez se plaća tromjesečno, a ne na kraju godine. ako se dug ne otpiše naravno da će utjecat, jer se podmiruju prvo kamate pa najstariji dugovi.

ako radite, ne plaćate doprinose mjesečno, nego na paušalni dohodak od obtra 20 % MO i 13 % ZO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija