Jump to content

sud ne želi priznati da je ovrha nedopuštena, kako to postići?


coruptionbuster

Preporučene objave

u mom isključivom posjedu je bila kuća sa dva stana u prizemlju i jednim na katu (30 godina)

formalno je bilo dvoje suvlasnika od kojih prvi se nije baš najbolje snalazio u pravnim poslovima a drugi suvlasnik je imao podli plan

 

prije 5 godina(2008) prvi formalni suvlasnika mi je darovao 1/4 cjeline, dok je 1/4 darovao u zabludi četvrtoj osobi (što nije bitno za ovo pitanje), a vlasnički list mi je uredan iz 2008 g.

 

onaj nevaljali suvlasnik je prevarom dobio podjelu preostale imovine -bračne stečevine iako je već davno bio dobio svoj dio onako kako je bilo dogovoreno.

 

ja sam ustao tužbom glavnog miješanja, ali ista je izbačena iz postupka podjele imovine i provela je 3 godine jalovo na sudu, a zatim bez ikakve rasprave, svjedoka ili vještaka mi dosudila 1500 kuna (nebitno za ovo pitanje), pa je sad ista u žalbi već 3 godine i 3 mjeseca (ovo nije bitno, samo informacije radi)

 

Prvi prevarant- suvlasnik je prije oko tri godine(2010) proveo ovrhu gdje je ovršenik bio bivši formalni vlasnik

Mene- stvarnog posjednika i suvlasnika nitko nije obavijestio niti pokušao to.

Prevarantski suvlasnik je uveden u posjed, uz asistenciju suda u postupku ovrhe odvezao je kamionm moje stvari koje su popisane (i date na čuvanje uz nalog da ih vrati na moje traženje), a za dio kojih je i u zapisniku upisano da su moje (sve to dok sam ja bio odsutan poslom) i napomena: ovršena presuda ne uključuje nikakve stvari!).

(svrha otimačine mojih stvari je bila hitra prodaja kuće koja ipak nije uspjela)

Jedan manji dio stvari- alata mi je na tešku muku vraćen, ali posve uništen (vještak konstatirao to u zapisnik)

Sad bi sud ovrhu obustavio uz neistinitu tvrdnju da sam suglasan i ni riječi o stanju stvari (uništene a veći dio odbija predati). zapisnik mi nisu dali. U 3 prigovora sam im dokazao da sam suvlasnik objekta i vlasnik stvari i zatražio kao u naslovu da ovrhu proglase nedopuštenom a i da mi vrate sve stvari.

Ignoriraju me, kamo sad: mediji, ministarstvo, uskok?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija