Jump to content

Darovnica i nužni dio-hitno molim pomoć


bozebra

Preporučene objave

Poštovani;

Hitno mi je potrebna vaša pomoć,naime situacija je jako komplicirana.

Kad su se moj djed i baka oženili baka je ušla u brak sa jednom kćerkom i trudna sa drugim muškarcem kad se ta druga kćer rodila djed ju je prihvatio kao svoju,u tom braku se rodio i moj otac koji je njegovo biološko dijete.

Baka i djed su skupa sagradili kuću i kupili zemljište izvan Zagreba,međutim njihovi odnosi su bili loši i razveli su se ali su ostali živjeti u zajedničkom kučanstvu.Baka umire 1994 godine i pokreče se ostavinska rasprava koja nikad nije završila jer su kčeri tužile djeda tražeći materinji dio(bila sam mala pa neznam detalje) uglavnom djed i moj otac sklapaju ugovor o doživotnom uzdržavanju,svo vrijeme mi dolazimo djedu i brinemo o njemu.Moj otac umire 2004 g.i na ostavinskoj raspravi nismo znali da je ugovor o doživotnom uzdržavanju još važeći ali se svejedno nastavljamo brinuti o djedu(mama,sestra i ja) a te kćeri ga ni pogledat ne dolaze.2006 g. ja odlazim u drugi grad raditi i pošto sam s majkom i sestrom u lošim odnosima(ne mojom krivnjom) nisam u kontaktu s njima neznam šta se događa ali se redovito čujem sa djedom telefonom i on mi govori da je sve u redu i da je dobro.Kad 2008 slijedi šok deda podnosi tužbu za raskid ugovora o doživotnom uzdržavanju i dobiva presudu jer su se sestra i mama u međuvremenu prestale brinuti o njemu i dolaziti(sestra mu je ukrala 30000 kuna,nije ju prijavio policiji).Ja nakon suda dolazim u posjet ne želi me pustiti u kuću jer je njegova 2 kćer iz braka tamo i ja odlazim,pokušavam ga nazvat ali se nitko ne javlja i neznam šta se zbiva s njim.2012g. napokon stupam u kontakt s njim i dolazim u posjet a on jadan da jadniji ne može biti(ta kćer mu je uzela sve novce kao na čuvanje ali ih on nije nikada vidio nazad,skoro pa nepokretan u invalidskim kolicima u koje se samostalno skoro pa nemože ni sjest,ostavljen sam cijeli dan,verbalno i psihički zlostavljan do krajnjih granica,odvojen od svih prijatelja i poznanika i obitelji).U međuvremenu ja saznajem da joj je djed darovnicom prepisao sve nekretnine ali se ona nije uspjela uknjižiti u gruntovnici jer se sve vodi na pokojnu baku i djeda i na zemljištu gdje je kuća stoji društveno vlasništvo a on je korisnik.Ja sam počela često dolaziti djedu i ona je bježala od mene čim bi se ja pojavila ona bi otišla a kad mene ne bi bilo ona bi ga maltretirala da bi ga na kraju ostavila samog i nemočnog u kući(prije ga je napala verbalno a potom ga je i njezina kćer htjela gurnuti pa se susjed ispriječio inače bi vjerojatno bio mrtav(intervenirala je policija ali nisu našli elemente za obiteljsko nasilje)).U međuvremenu ja sam zvala centar za socijalnu skrb i oni su izašli na teren vidjeli u kakvom je stanju i smjestili ga u dom,ja sam u centru potpisala da ću brinuti za njega i kad se malo oporavi jer je bio u izuzetno lošem stanju da ću ga uzeti k sebi u kuću(ja živim u Splitu on u Zagrebu).Ja sam iznajmila kuću i plaćala razliku novaca za dom (njegova penzija je bila pre mala),otplačivala dugove za režije u kući,dolazila svaki vikend u Zagreb,donosila mu voče,slatkiše,skuhala bi mu i odnjela,higijenske potrepštine i sve ostalo šta mu je bilo potrebno.Ta kćer je rekla soc.radnici da će darovnicu vratiti i rekla je da je za dedu nije briga,isto je rekla vlasnici doma i svima ostalima koji su je zvali.Na žalost moj djed je preminuo prije 5 dana,ja sam organizirala sprovod(još me ona napala da šta nisam platila muziku),i pobrinula o svemu.

Molim vas vašu pomoć,jer ona tu darovnicu nije zaslužila a deda je nije imao kad opovrgnuti jer je bio u lošem stanju prvo je bio zarobljen u vlastitoj kući a kasnije nije baš bio sav svoj zbog svih događaja.Neznam šta da napravim i od kuda da krenem,da ne ostanem bez svega.

Hvala vam unaprijed na vašoj pomoći o odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ostavitelja nasljeđuju djeca i bračni partner (ako je živ).

nasljedstvo se djeli između nasljednika na jednake djelove .

nasljednici su kćerke i sin koji nije živ i nasljeđuju ga njegova djeca i supruga .

 

skupi sve računa za plaćanje doma, sahranu i druge troškove kao i troškove za kuću .

od nasljednika tražiti povrat djela novca utrošenog za brigu ostavitelja, uvečano za zakonske kamate.

po zakonu djeca su dužna brinuti se o nemoćnim roditeljima .

 

na ostavinskoj raspravi tražite uračunavanje dara u nasljedni dio, za svakog nasljednika.

 

kći se nije upisala kao vlasnik zbog nedostataka u ugovora i imovina podliježe ostavinskoj raspravi.

 

trebala si sa djedom sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala na odgovoru,htjela sam sklopiti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i bio je već napisan kod odvjetnika samo ga je trebao potpisati ali na žalost je umro,a imam i izjavu koju samo skupa pisali da joj uzima darovnicu zbog osiromašenja i toga kako je postupala s njim(gruba nezahvalnost) da i to priložim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolike su njoj šanse za dobiti spor s obzirom na stvari koje mu je sve napravila(postoji 10 svjedoka koji su vjerodostojni potvrditi šta se sve događalo)?

 

postovana,

naizgled dobivenu parnicu mozete izgubiti,a isto tako naizgled izgubljenu parnicu mozete dobiti,sto znaci da je bitno tko vas vodi kroz postupak,i dokazi na kojima zasnivate svoje cinjenice,odnosno cime pobijate tuzbeni zahtjev.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovana,

naizgled dobivenu parnicu mozete izgubiti,a isto tako naizgled izgubljenu parnicu mozete dobiti,sto znaci da je bitno tko vas vodi kroz postupak,i dokazi na kojima zasnivate svoje cinjenice,odnosno cime pobijate tuzbeni zahtjev.

Pozdrav

 

Našla sam dobrog odvjetnika koji je baš specijaliziran za građansko pravo i jako je dobar u tome,imam svjedoke koji su dugi niz godina bili podstanari u kući i znali su šta se događa tako da se nadam da imam prednosti na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija