Jump to content

Rjesenje suda nakon prigovora protiv rjesenja o ovrsi...nejasnoce??


insight

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Imam nekoliko nejasnoca u vezi rjesenja o ovrsi i odgovora nakon sto je poslan prigovor na to rjesenje.

Sud je odgovorio slijedece:

"Poziva se ovrsenik izjasniti se predstavlja li podnesak ovrsenika prijedlog za odgodom ovrhe(u kojem slucaju ce sud sa istim podneskom i postupiti kao sa prijedlogom za odgodom ovrhe) ili isti podnesak doista predstavlja prigovor protiv rjesenja o ovrsi, buduci ce u protivnom sud sa tim podneskom postupiti kao sa prigovorom protiv rjesenja o ovrsi(ukinuti rjesenje o ovrsi i nastaviti postupak kao u povodu prigovora protiv platnog naloga)."

 

Ostao je odredeni dio duga jos za platiti...i dobiveno je usmeno obecanje da se moze taj dug rijesiti.U meduvremenu je pokrenuto sve ostalo,pa sada ne znam sto uciniti.

 

U ovom citiranom dijelu sud zeli decidiran odgovor. Ne kuzim terminologiju i sto to zapravo znaci...pa vas molim za pojasnjenje i prijedlog sto je bolje napraviti.

Da li je bolje izjasniti se za "podnesak ovrsenika kao prijedlog za odgodu ovrhe"

ili

"prigovor protiv rjesenja o ovrsi".

Namjera je podmiriti preostali dug i izbjeci ovrhu,ali vec je krenuo postupak...sredstava nema dovoljno odjednom,pa me zanima sto uciniti..?

Molim i objasnjenje o "prigovoru protiv platnog naloga"...sto to znaci i kakav je tu postupak suda.

Ukoliko ste u mogucnosti odg.do cetvrtka jer u petak je zadnji dan za prigovor,pa se to tada i mora poslati.Namjera je da se to vrati i takvi su usmeni pregovori , ali za sada pismenu odgodu ovrhe ili prekid ili bilo sto slicno od ovrhovoditelja nemam...

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija