Jump to content

Stari vlasnik stana još uvijek ima hipoteku na moj stan


joan75

Preporučene objave

Pozdrav

Stvarno nisam znala kako da nazovem ovu temu, sad ću pojasniti o čemu se radi.

 

Nedavno sam tek išla izvaditi vlasnički list za stan koji je kupljen prije 15 godina (zbog potreba etažiranja), nisam ni znala da to nije učinjeno pri kupnji stana. U gruntovnici mi je rečeno da bivši vlasnik stana ima hipoteku koja još uvijek glasi na moj stan. Imam kupoprodajni ugovor u kojem ništa ne piše o toj hipoteci, tako da o tome nisam ništa znala. On zasad uredno otplaćuje tu hipoteku svaki mjesec, ali u slučaju da se nešto desi i on prestane otplaćivati hipoteku, rečeno mi je da bi ovrha došla na moj stan.

Naravno da želim da bivši vlasnik stana prebaci tu hipoteku na neku drugu (svoju) nekretninu.

 

Može li mi netko savjetovati što mi je činiti? Mogu li se nekako pravno zaštititi, ukoliko on ne poduzme ništa kako bi prebacio tu hipoteku na neku drugu nekretninu?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

U zemljišnim knjigama provjerite o kojem se iznosu radi , na koji rok ,koliko je do sada otplaćeno . Hipoteka se briše Kada vjerovnik izda dužniku potvrdu da je dug u potpunosti podmiren . Vjerovnik je sigurno neka banka.Kredit se mora redovito otplaćivati je inače banka može raskinuti ugovor sve rate učiniti dospjelim , tražiti podmirenje duga dobrovoljno , a ako nema izgleda da će dobrovoljno namiriti svoja potražiuvanja tada slijedi ovrha i to najčešće prodajom objekta na dražbi .

 

Vi ste vlasnik stana opterećenog izvjesnim dugom o kojemu morate voditi raćuna . .

Nepoznavanje propisa ne ispričava .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija