Jump to content

Otpremnina nakon prijenosa ugovora o radu


mladi programer

Preporučene objave

Molim pomoć za sljedeću situaciju:

 

Ugovori o radu radnika odjela jedne tvrtke su preneseni na novog poslodavca i prema članku 133. ZOR-a sva prava i obaveze se prenose na novog poslodavca.

Ako je to uistinu tako, u slučaju izvanrednog otkaza zbog povrede prava radnika, radnik bi trebao imati pravo na otpremninu jer tehnički ugovor mu je još uvijek neizmjenjen i traje, bez obzira da li je poslodavac A ili B.

 

Jesam li u pravu i ima li nade za radnike da bi mogli dobiti otpremnine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvanredni otkaz isključuje pravo na otpremninu.

 

Hvala na odgovoru, toga sam svjestan.

 

Ali me (nas) sve zanima da li imamo pravo na ukupnu otpremninu za sve godine staža kod starog i kod novog poslodavca u slučaju otkaza, jer nam kuhaju svašta.

Recimo da nam ponude nove ugovore s manjim plaćama i sličnim po nas nepovoljnijim uvjetima, mi to odbijemo potpisati, a oni nam daju otkaz kao tehnološki višak.

Imamo li u tom slučaju pravo na otpreminu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru, prekida nije bilo, ako sam dobro shvatio klasičan prijenos ugovora je posrijedi, jer nismo ništa dobili na potpis, samo obavijest da se ugovori prenose na novog poslodavca.

 

Ovo će puno značiti starijim ljudima u odjelu koji nemaju kuda, ako novi poslodavac odluči zlouporabiti položaj, a postoje naznake da bi to mogao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija