Jump to content

Ugovor o radu bez definirane plaće


ikovac11

Preporučene objave

Pročitaj zakon o radu koji definira temeljne stavke ugovora na neodređeno vrijeme. Dakle, nije legalno dati zaposleniku takav ugovor. Ima li tvoja firma pravilnik kojim se uređuju plaće i ostala materijalna prava radnika, ako ima više od 20 zaposlenih, onda ga mora imati.

Bez obzira na pravilnik, u ugovoru mora stajati plaća. Pogledaj platnu listu, da li plaća ima sve potrebne elemente-osnovica, dodaci? Po novom, svako smanjenje ili povećanje plaće mora biti potpisano od radnika u vidu aneksa (dodatak ugovoru o radu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Imam pitanje. Imala sam ozljedu na radu. Dobila sam udarac u glavu I sad sam na 100% bolovanju.

u firmi gdje radim mi svaki mjesec produžuju ugovor. Nakon 1mj bolovanja su mi javili da mi neče produžavati

ugovor iako sam još uvjek na bolovanju.

dali oni to smiju? I što se dešava samnom?

Nemogu se zaposliti kad sam još uvjek na bolovanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz vašeg posta ispada da imate ugovor o radu na određeno. Takav ugovor prestaje protekom vremena na koje je bio sklopljen, neovisno o čemu drugome. Moja procjena je da vam je poslodavac produžio na još mjesec dana u nadi da ćete ozdraviti, al sada je očito kako ozdravljenje neće tako uskoro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija