Jump to content

Glavna rasprava-da li je moguće braniti se "pismeno"?


Dellamorte Dellamore

Preporučene objave

Dobio sam poziv na glavnu raspravu na prekršajnom sudu.

 

Da li imam pravo očitovati se na optužni prijedlog u pisanom obliku?

Mogu li umjesto svjedočenja predati pisanu izjavu?

 

Ako nemam, koje su moguće reakcije suda (suca)?

 

Da li postoje nekakve opće prednosti/mane takve obrane nevezano za specifičan slučaj?

 

Može li sudac odlučiti da je slučaj dovoljno jasan te da moje svjedočenje nije potrabno?

 

Ako sudac ne želi prihvatiti pismenu obranu/očitovanje/svjedočenje a ja želim samo na takav način odgovarati da li bi se smatralo da se branim šutnjom?

 

Da li mi pismeno obraćanje sudu uopće može pomoći ako me sudac želi "zakinuti"?

 

Zabrinut sam da mi sudac neće dozvoliti dovoljno dobro objasniti

okolnosti koje su dovele do prekršaja kojeg sam počinio.

Odnosno da će se raditi o pitanjima i odgovorima bez konteksta.

Ne mislim da će taj određeni sudac koji je dobio slučaj postupati otvoreno mimo zakona već da će iskoristiti sve moguće da se izvrši sve traženo u optužnom prijedlogu.

Molim sve koje znaju, mogu i žele da mi pomognu.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazovite suca i pitajte možete li poslati pisanu obranu. U principu dopuštaju no bolje je nazvati i pitati. Ako bude potrebno još nešto razjasniti ili ako imate svjedoke za ispitivanje, opet će se zakazati rasprava.

 

Zašto mislite da bi Vas sudac zakidao i koristio "sve mogućnosti" protiv Vas? Sudac bi Vam itekako dao mogućnost da dobro obrazložite slučaj u usmenoj obrani, a ako bi Vi smatrali da ima nešto što nije dovoljno dobro razjašnjeno, tražite da se unese u zapisnik i inzistirate na tome. Ako sudac odbije upisati u zapisnik onda tražite da se unese činjenica da je odbio. I eto razloga za žalbu ako je presuda nepovoljna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš ukoliko je tako naznačeno u pozivu što znači da sudu nisi nužan ali to može ići samo na tvoju štetu.

Ništa o tome ne piše u pozivu. Da piše bilo bi mi jasno.

Da li to znači da bi tako nešto bilo automatski odbijeno?

 

Ne bi mi nikad palo na pamet tako jednostavno riješenje nazvati suca i pitati.

Hvala.

 

Da pojasnim.

U mom slučaju policija je bila agresivno i aktivno pristrana.

U Centru za soc. skrb bili su ljubazni, puni empatije i aktivno pristrani.

Prekršajni sud blisko surađuje sa policijom, radi se o malom gradu,

puno toga se zna o radu suda i policije i bojim se da bi mogli biti pristrani.

 

Pretpostavljam da bi trebao odustati od ideje i ako mi nešto

ne bude dozvoljeno reći na sudu isto napisati u žalbi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na osnovu svega što ste napisali, pretpostavljam da se ovdje radi o prekršaju iz domene Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji. Ovakvi su prekršaji vrlo delikatni u zadnje vrijeme, pa mislim da ćete morati doći na raspravu, odnosno vrlo je mala vjerojatnost da će se ijedan sudac upustiti u varijantu da vas neće neposredno ispitati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mom slučaju policija je bila agresivno i aktivno pristrana.

 

Pretpostavljam da bi trebao odustati od ideje i ako mi nešto

ne bude dozvoljeno reći na sudu isto napisati u žalbi?

Za početak policija možemo reći evidentira zatečeno stanje i po kasnije obavljenim razgovorima i saznanjima napiše optužni prijedlog ili prekršajni nalog.Sud odlučuje o dokazima i prekršaju kao i o kazni a policija nema ništa s tim.Naravno da se sudac neće dovodit iz bilo kojih razloga da mu se presuda ruši na VPS-u.Niti ima razloga okrivljeniku na bilo koji način zabranit iznošenje obrane tj omogućiti da se očituje o svim činjenicama i dokazima koji ga terete i da iznese sve činjenice i dokaze koji mu idu u korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija