Jump to content

presuda županijskog suda


lugija7

Preporučene objave

pokrenula sam tužbu za naknadu štete pada u šaht protiv općine i izvođača radova putem odvjetnice, a koji su vršili određene radove oko stambene zgrade.

prvostupanjskom presudom izgubila sam spor jer je uzet u obzir svjedočenje inžinjera izvođača radova, a svi moji svjedoci koji su vidjeli događaj kao i naknadni očevid na mjestu događaja nije uzeto u obzir.

odvjetnica je u svakom trenutku bila sigurna na uspješnost presude, te se žalila županijskom sudu .

Neke 2 godine nije bilo nikakovog novog svjedočenja, niti obavijesti od strane odvjetnice, niti mogućih predlaganja novih svjedoka, nego mi je sad pristigla prersuda DA MORAM ISPLATIT OPĆINU I IZVOĐAČA RADOVA ( 20000kn) i da je rješenje konačno.

 

Zaista ne mogu vjerovati u ovu situaciju, jer je nepobotno to da sam pala u šaht i da imam svjedoke, kao i svjedoke što se tu događalo u vrijeme nezgode, a sad sam ja kriva što sam pala u šaht kojeg je izvođač radova prilikom radova pomaknuo, SRAMOTA OD DRŽAVE,

 

Zanima me daljnji tijek i mogućnost, kome da se obratim, da li je kriva odvjetnica za neki propust, kako platiti navedeno....HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!!

 

Nažalost presuda Županijskog suda je konačna i Vi trebate platiti sudske troškove .

Ako je vrijednost predmeta spora bio iznos veći od 200.000. kuna tada imate pravo podnijeti

Vrhovnom sudu redovnu reviziju ,ili ako je vrijednost predmeta spora manja od navedene vrijednosti tada postoji mogućnost podnošenja izvanredne revizije .

Dobar odvjetnik će ocijeniti postoje li razlozi za tzv. izvanrednu reviziju .

Situacija je sada takva kakva jeste .Zalaganje i znanje odvjetnika utječe na uspjeh u sporu.

Na iskaz svjedoka tuženih valjalo je uložiti prigovor i ocijeniti da li je iskaz tog inžinjera istinit .Za davanje lažnog iskaza u postupku moguće je podnijeti kaznenu prijavu davanja lažnog iskaza Državnom odvjetništvu.

Samo dobar odvjetnik može ocijeniti da li ima smisla podnošenje revizije VSRH.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala za sada, u razgovoru s odvjetnicom navodno još postoji neki pravni lijek u roku od mjesec dana moramo napisati žalbu

 

to vise nije redoviti pravni lijek.

presuda je pravomocna i nakon proteka paricionog roka za ispunjenje obveze(troskovi postupka)postaje izvrsna,sto daje mogucnost pokretanja ovrhe od strane tuzenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija