Jump to content

Dosmrtno uzdrzavanje


tintin07

Preporučene objave

Poštovanje!

Ovako...imam neka pitanja vezana uz ovu temu, svugdje sam čačkala al rekoh ajde da pitam vas koji vjerojatno imate i iskustva s time.

Naime, moj tata je samohrani otac te on i djeca zive s bakom (tatinom majkom). Tata ima sestru koja ne zivi s nama.

Sada je tatina sestra upala u neke financijske probleme i poludila te nagovijestila tati da ce ona uzeti svoju trecinu na svakom dijelu zemljišta.

Moje pitanje glasi... Dali baka moze prije smrti svu zemlju prepisati tati ugovorom o dosmrtnom ili doživotnom uzdržavanju, a da teta onda nema nikakva prava na istu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemože prepisati nekretninu.

 

mogu sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju.u ugovor se navedu nekretnine koje pružatelj usluge doživotnog uzdržavanja dobije za pruženu uslugu (opis nekretnine iz vlasničkog list). nakon smrti primatelja usluge pružatelj usluge traži upis vlasništva temeljem ugovora (zbog toga ugovor morate načiniti da bude u skladu sa zakonom)

 

mogu sklopiti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju . pružatelj usluge upisuje vlasništvo nad nekretninama po odmah /potpisivanju ugovora .

navedeni ugovori isključuju nasljeđivanje i nužni dio.

primatelj usluge u ugovor unosi samo onu nekretninu čiji je vlasnik ili samo onaj idealni dio na kom postoji njegovo vlasništvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija