Jump to content

Pravo na imovinu nakon razvoda braka


No_Name007

Preporučene objave

Poštovani,

Razvela sam se nakon 28 godina braka u veljači ove godine (muž me ostavio zbog druge žene i otišao živjeti s njom). Kćerka (27 god., nezaposlena) i ja smo ostale u kući u kojoj smo svi troje živjeli, a koju je mom bivšem mužu kupio njegov pokojni otac prije nego sam se ja udala i došla živjeti u tu kuću. Od tada do danas kuća je nekoliko puta renovirana i potpuno obnovljena u čemu su nam pomagali i njegovi i moji roditelji. Nezaposlena sam, radila sam kratko kad sam se udala (imam samo 6 i po godina radnog staža). Zanima me imam li i ja pravo na tu kuću koliko i on i može li je on prodati bez mog znanja? Na sudu o podjeli imovine nije bilo ni riječi. Mogu li nešto učiniti da mi ne oduzme pravo na kuću ako ga imam?

 

Zahvaljujem se na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemaš. kuča je osobna imovina stečena prije braka i darom .

vršena ulaganja su bila potrebna zbog korištenja nekretnine.

 

vlasnik nekretnine (bivši muž)može tražiti zaključivanje ugovora o najmu i tražiti najam unazad, od dana razvida, do 5 godina unazad) . ako odbiješ potpisati ugovor i plaćati najam može tražiti tvoju deložaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija