Jump to content

Pravo na suvlasnički dio???


draga76

Preporučene objave

Poštovani,

evo ovako,parcela 950-je kuća i dvorište,

moji roditelji su prepisali dio te parcele unucima točnije svakom unuku 3/12,njih su dvojica.Znači moja majka ima 3/12,otac 3/12,unuk jedan 3/12,unuk drugi 3/12.Moj otac se navodi da na svaki dio ima pravo plodouživanja ,uporabe i stanovanja ,a moja majka ima temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju koji su ona i otac napisali da će cijeli suvlasnički dio nakon smrti moga oca pripasti njoj ,a nakon njene smrti njen dio će pripasti njemu-ocu.Dali to znači da moja majka nema pravo uživanja na dječji dio-tj,unuka dio?Tu se inače radi o dvije kuće između kojih je zajednički ulaz u dvorište.Inače moja sestra radi sad probleme mojoj mami.Unuk stariji ima 15 godina,dali on može kad postane punoljetan svoj dio prodati,dali može njihova majka podići sada kredit a kao zalog staviti dječji dio tj,ukupno 6/12 od njih dvojice.Pošto se radi o dvije kuće i dvorištu dal to znači da mogu zatražiti dio nekretnine koji hoće jer nije definirano što je točno njihovo?Dal može moja majka svoj dio vratiti-uzeti natrag od unuka?Moj otac inače podupire unuke,a ja hoću zaštititi majku,jer ona je sve to stekla svojim radom,i ne tražim ništa za sebe ,samo nedam da nju uništavaju.Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suvlasniku niko nemože zabraniti korištenje nekretnine (3/12)

otac koji ima plodouživanje ima pravo od svih tražiti najam.

vlasnici imaju imovinu na papiru i obvezu plaćanja troškova.

 

ako se radi o bračno stečevini

majka (supruga )može tužbom od suda tražiti da utvrdi da su darovni ugovori ništavni.

bračnu stečevinu jedan bračni partner nije smio otuđiti bez odobrenja drugod bračnog partnera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija