Jump to content

Sumnja u rad javnog bilježnika


Darko Posa

Preporučene objave

Poštovani,

zamolio bih vas za pomoć, jer sam pravno skoro pa nepismen, ali sam uvjeren da nešta neštima. Pošto neznam sto učiniti kome se javiti i kako, sretan sam sto sam pronašao ovu stranicu te se nadam da ču ovdje dobiti savjet.

 

 

Oprostite mi što je moje pisanje "malo" duže od normalnih, želio sam samo da vam "ukratko" objasnim o čemu se radi.

 

 

Evo o čemu se radi.

Roditelji Gastarbeiteri, mi djeca odrastamo s bakom i djedom, nakon X godina

i povratka u HR, majka iznenada, neočikavano umire.

Ostavinska rasprava 10.10.2012, nekretnine po zakonu, ok.

Pokretnine vrlo upitne!? „Otac“ izjavljuje; „novaca neeema".

Brat i ja naglašavamo da postoji osnovana sumnja u zatajivanje i manipulacije sa financijskim sredstvima, (jer majka je uvjek govorila novaca ima, i kome če to ostati nego vama) te tražimo izvjesča iz sviju banaka (U Županiji) sa naglaskom! Stanje na računima na dan smrti ostaviteljice kao i eventualne transakcije poslije.

Ostavili smo naše adrese, telefone, E-Mail adrese.

 

 

Vrijeme je prolazilo, tjedni, mjeseci, ništa.

Nakon 3 mjesecabrat je nazvao i upitao:“Što je s procesom ništa jos nismo dobili?“ Dobio je odgovor i izvješča dviju banaka, OTP i Zagrebačke Banke tekućih računa. (i to onak na brzaka da nije uspio ni zapisati koliko je i gdje, par kuna.)

Totalno zbunjen kontaktirao me je i ja sam osobno nazvao nakon par dana postavio isto pitanje i dobio odgovor: „Ništa još nije stiglo“ !?

 

 

20.02.2013

Pismeno dobivam RJEŠENJE O NASLJEĐIVANJU,

u kojem nisu navedena, pod pokretnine novčana sredstvau ZB- Fond

Iako se iz izvješča Zagrebačke Banke,(tekući račun) lijepo vidi, i piše na dnu:

"Za podatke o ivesticijskom fondu ostaviteljice molimo obratite se na

ZB INVEST, Zagreb, Ivana Lučića 2a"

 

 

Odmah pišem PRIGOVOR NA RJEŠENJE O NASLJEĐIVANJU,

(u tri primjerka, preporučeno sa povratnicom)

 

 

17.05.2013 dobivam pismo u kojem je samo izvješčeZB- Invest (koje je stiglo u bilježnički ured 08.04.2013) Obavjest da pokojna na dan 03.04.2013. nije posjedovala udjele u Fondovima ZB. (majka je umrla 03.08.2012.)

Odmah sam poslao pismeni zahtjev da se ponovo obrati i zatraži izvješče na dan smrti.

 

E sad , prije negoli on bude opet odugovlačio ili opet nešto smuljao, raduje me činjenica da sam ovdje, među znalcima i ljudima koji žele pomoči.

 

 

Vjerujtemi nisam više pametan što da učinim i kome da se obratim i kako.

Sumnjam da„otac“ koji nikada nije živjeo sa nama i neljudski se ponaša čini sve što mu je u moči da mi nedobijemo ništa, a uz to, on je financijski vrlo jak i ima svoje odvjetnike koji ga savjetuju, a nije isključeno da i sa onim dečkom koji vodi proces nije nešta muljao. Proces ostavinske je kod Javnog bilježnika koji je povjerenik suda ali provodi ga neki mladić koji osobno nije J.bilježnik.

 

 

Poštovani

molim vas za savjet

Dali se ovdje radi o odugovlačenju procesa i kome se žaliti ?

Rješenje nije pravomočno jer sam uputio prigovor (u tri primjerka, ali sam iz telefonskog razgovora saznao da nije ništa otišlo na sud već sve stoji u uredu)

 

 

Meni tu nešta neštima..

 

 

Lijep pozdrav i uz molbu za pomoč sa savjetom,

već sada vam se od srca zahvaljujem.

 

 

Darko

postinje@msn.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Postovani,

izjavili ste prigovor na rjesenje javnog biljeznika,tako da ako sumnjate u rad JB trebate znati da o svemu dalje odlucuje sudac.

Članak 186.ZN

(1) Prigovor se dostavlja javnom bilježniku koji ga je dužan bez odgode zajedno sa spisom dostaviti nadležnom općinskom sudu.

(2) O prigovoru odlučuje sudac pojedinac.

Članak 187.ZN

(1) Nepravovremene, nepotpune ili nedopuštene prigovore sud će odbaciti.

(2) Odlučujući o prigovoru protiv rješenja kojeg je donio javni bilježnik, sud može u cijelosti ili djelomično rješenje održati na snazi ili ga ukinuti.

(3) Kad sud ukine rješenje ili ga djelomično održi na snazi, sam će odlučiti o ukinutom dijelu rješenja.

(4) Protiv rješenja suda kojim je rješenje javnog bilježnika u cijelosti ili djelomično ukinuto nije dopuštena samostalna žalba.

(5) U slučaju iz stavka 3. ovoga članka sud će provesti radnje koje ocijeni potrebnim.

(6) Rješenje o prigovoru dostavit će se strankama i javnom bilježniku.,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija