Jump to content

terasa


dubrava28zagreb

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim vas za pomoć!

 

 

Kupila sam stan prije 4.g na kredit od 30 godina. Zakonski gledano stan nije moj dok ne otplatim cjelokupan iznos. Eh, imam susjeda koji živi iznad mene i koji je moj komad terase od 18 m2 stavi pod svoj krov i prisvoji , zapravo napravio sobu u kojoj živi. On bi htio da mu ja poklonim taj komad terase gdje mi je čak došao i uručiti ugovorčić koji je pripremio u kojem kaže da mu ja prepuštam vlasništvo moje terase. Sad je moje pitanje sa kojim argumentima se mogu sa pravne strane zaštititi, jer mi ova situacija stvara problem kod prodaje stana. Jedno od rješenja je da mu prodam taj komad terase, ali opet ne mogu ništa bez suglasnosti banke, pretpostavljam ili da mu naplatim rentanje terase na kojoj živi već 4.god.

 

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Vi temeljem ugovora o kupoprodaji imate pravo tražiti povrat posjeda terase.

Za građenje na tuđoj terasi postoji građevinska inspekcija koja će susjedu naložiti uklanjanje bespravno poduzetih građevinskih zahvata .

Obzirom na obvezu prema banci Vi ne možete ni ustupiti niti prodati ništa bez suglasnosti banke.

Bez legalizacije Vaš susjed će biti prisiljen ukloniti tu sobu .

 

Pozdrav1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija