Jump to content

Rad u tvrtki i vlasnik tvrtke


online

Preporučene objave

Imam jednu jednostavnu situaciju koja može imati ozbiljne posljedice.

 

zaposlenik sam u tvrtki i imam ugovor na neodređeno. U ugovoru o radu nemam zabranu otvaranja vlastite tvrtke.

 

Tvrtku sam otvorio još 2010 i ima 0 zaposlenih. Sa svojim proizvodima, koji čine softver, nisam u sukobu interesa, a za prodaju svojih proizvoda koristim distributere, druge tvrtke, kako me ne bi opterečivalo vrijeme koje je potrebno za obavljanje prodaje.

 

Sada, nakon dvije godine, poslodavac tvrtke u kojoj radim pismeno traži da zatvorim vlastitu tvrtku iako imam natprosječne rezultate u tvrtki u kojoj sam zaposlen.

 

Kako se mogu zaštititi od eventualnog mobinga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je sve samo ne eventualni mobing, dajte malo prosurfajte po portalu pa probajte vidjeti teme zakonske zabrane ugovorne utakmice.....

 

Jeste vidjeli u mom postu da nema nikave povrede ugovorne utakmice? Bar ne sukladno ovom zakonu ...

 

******************************** evo dijela zakona

Zabrana takmičenja radnika sa poslodavcem

 

Radnik ne smije bez odobrenja poslodavca, za svoj ili tuđi račun, sklapati poslove iz djelatnosti koju obavlja poslodavac (zakonska zabrana utakmice).

Zakonska zabrana utakmice

 

Članak 99.

 

(1) Radnik ne smije bez odobrenja poslodavca, za svoj ili tuđi račun, sklapati poslove iz djelatnosti koju obavlja poslodavac (zakonska zabrana utakmice).

***********************************

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogrešno tumačite ovo što ste citirali. Kada je nešto zakonska zabrana tada to ni ne mora biti ugovoreno.

 

Ne znam kako bi trebao tumačiti, kako ga vi tumačite?

 

Imam barem dvije osnove po kojoj smijem biti vlasnik druge tvrtke.

 

1. Moja tvrtka ne posluje u djelatnosti koju obavlja poslodavac

2. Pa čak i da posluje, obzirom da Zakonom nije propisan oblik u kojem se odobrenje daje, moguće je da se ono izda i u usmenom obliku, pa čak i prešutno. Dakle, prošlo je i više godina od kako poslodavac zna da imam tvrtku, a nije reagirao do sada..

 

Stoga ne vidim osnove da se moja tvrtka i njeno djelovanje okarakterizira kao zakonska zabrana.

 

Po čemu ste vi to zaključili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je slučaj ovo što ste naveli pod 1) tada sam pogrešno shvatio Vaše pitanje, pa eto probajte tražiti pismeno obrazloženje poslodavca o tome zašto mu smeta ta tvrtka koje ste vlasnik, no budite vrlo oprezni jer čim se pokrenulo to pitanje od strane poslodavca izgleda da nešto ne štima, tak da ponavljam se, oprezno probajte dogovoriti što i kako dalje, a ukoliko to ne bi išlo, dajte probajte taj svoj radni odnos zaštiti na način da potražite ovlaštenu i stručnu pravnu pomoć i da tamo prezentirate sve činjenice da ne bi došlo do zabune kao eto ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija