Jump to content

Žalba na ovrhu ne odgađa provedbu rješenja??


orao2

Preporučene objave

Dobio sam rješenje o ovrsi na mojoj nekretnini (prodaja i namirenje ovrhovoditlja)

 

Dali se nakon žalbe na ovrhu, prodaja nekretnine privremeno pauzira,do trenutka kada županijski sud donese odluku o žalbi?

Ili se sa prodajom nastavlja (nekretnina se prodaje), neovisno o žalbi , a naknadno se onda radi protuovrha ukoliko županijski sud presudi u moju korist?

 

OZ.čl 11

(4)Žalba ne odgađa provedbu rješenja, ako ovim Zakonom nije drukčijeodređeno

(6) Ako je protiv rješenja dopuštena žalba, sud će, ako nije ovlašten postupiti prema odredbi članka 51. stavka 1. ovoga Zakona, spis sa žalbom dostaviti drugostupanjskom sudu. Ako je moguće nastaviti s provedbom ovrhe do donošenja odluke drugostupanjskog suda, prvostupanjski sud će drugostupanjskom sudu dostaviti presliku spisa sa žalbom. Dok drugostupanjski sud ne donese odluku o žalbi, prvostupanjski sud poduzimat će one radnje koje je ovlašten poduzimati prije pravomoćnosti pobijanoga rješenja, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.

 

 

 

 

Dali ovo znači da se prodaja nekretnine nastavlja i dalje, i ne čeka se prvo da županijski sud donese odluku o uloženoj žalbi?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Dali se nakon žalbe na ovrhu, prodaja nekretnine privremeno pauzira,do trenutka kada županijski sud donese odluku o žalbi?

Ili se sa prodajom nastavlja (nekretnina se prodaje), neovisno o žalbi , a naknadno se onda radi protuovrha ukoliko županijski sud presudi u moju korist?

 

Niste napisali tko vam je izdao rješenje i da li u njemu piše da imate pravo na žalbu.

 

Koliko mi je poznato kada se radi o presudama, one postaju pravomoćne ukoliko se nitko nije žalio županijskom sudu.

Ako u rješenju (presudi) piše da se možete žaliti višem sudu, tada neće presuda postati pravomoćna, već će se čekati da županijski donese odluku. Niži sud zna da ste se žalili na viši sud jer žalbu višem sudu šaljete prvostupanjskom (nižem) sudu. I tada se odgađa provedba ovrhe/rješenja/presude.

 

U slučaju da u presudi nije ponuđena mogućnost žalbe, tada postaje odmah pravomoćna, no i tada postoji mogućnost izvanrednih pravnih lijekova... ali oni ne mogu odgoditi provedbe rješenja/presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija