Jump to content

dugovanje po osnovu nasljeđivanja


ZOOSUKY

Preporučene objave

Prije nekoliko dana dobio sam pismo od odvjetnika koji je punomočnik Croatia osiguranja d.d.u kojem me obavještava za pokretanje postupka po dugovanju mog pokojnog oca zbog obaveze iz kreditnog odnosa koji je koristio za kupnju auta kod Porshe mobiliti d.O.o.Zagreb,a koji je kredit nadoknadilo C.osiguranje i nakon toga stekao pravo regresa prema dužniku i njegovim nasljednicima(jedini nasljednik sam ja).Na ostavini sam nasljedio samo skuter a oni traže skoro 70 000 kn.otac je potpisao ugovor kao fiducijarni dužnik.Auto je otplačivan dvije godine od 2008-2010 kad je otac preminuo,tek su ga 2011 odvezli.Da li mogu tražiti toliki novac ili su se trebali namiriti iz prodaje automobila i ne prestaje li obaveza fiducijarnog dižnika njegovom smrću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikako ne priznati dug.ni pismeno ni rječima (koje bi se mogle shvatiti kao priznanje duga) ni u šali. ako dug priznaš dužan si ga i platiti.

vjerovnika (Croatia osiguranje) uputi da u sudskom postupku traže naplatu duga.

nasljednik vrača dug ostavitelja u vrijednosti nasljeđene imovine .

 

sahrana ostavitelja i pripadajuči troškovi a i dugovi koje si več vratio odbijaju se od nasljeđenog djela .

razliku od vrijednosti nasljeđene imovine i troškova možeš vratiti vjerovniku .

predpostavimo do 1.000,00 kuna

 

oni su prodali vozilo ispod cijene (sebi ,svojim prijateljima ili poznanicima )

tražit ugovor o prodaji vozila .u poreznoj provjeriti podatke iz ugovora ili katalošku cijenu.

ako su auto prodali ispod cijene to ide na njihovu štetu a to če utvrditi sud.

 

prije oduzimanja vozila trebali su napraviti procijenu vozila kojoj pribrajaju otplaćenu svotu. prvo su trebali tražiti vračanje duga au slučaju da dug nebude vračen po zahtjevu ili dogovoru oduzeti auto pod fiducijom .

smrču fiducijskog dužnika ugovor o fiduciji prestaje važiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači da im ne šaljem ni rješenje o ostavini koje me traže da im pošaljem u dopisu.Pokojni otac se ponovo oženio(majka mi je umrla 2003) prije smrti(2010),ako je ostao minus na njegovom tekućem računu ko treba to platiti njegova nova žena ili..Zahvaljujem unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija